Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkákkal lehet jól...

Milyen munkákkal lehet jól keresni?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Kilencedikes vagyok, és rájöttem, hogy valamit kezdenem kéne az életemmel. Sosem voltam gazdag, a szüleim elváltak, és nincsen olyan sok pénzünk. Viszont a jövőben sok pénzt szeretnék. persze mindenki azt szeretne. Mindig zárkózott voltam, és pár éve a legjobb barátom megölte magát, ezért elég depressziós lettem, és a jegyeim is rosszak lettek. Most próbálom felhozni őket. Nem tudom mit csináljak a jövőben. Melyik munkák keresnek jól? Matekból közepesen jó vagyok, történelemből, kémiából és fizikából egyáltalán nem, irodalomból még oké, infóból nem, pedig tudom, hogy azzal tudnékkeresni. A nyelvek jól mennek, van hozzá érzékem, Biosz sem megy, föciből két évig olyan tanárom volt aki kb semmit sem tanított, szóval offos, milyen tantárgyak vannak még? nem számít. Szóval csak kérlek segítsetek. Gondolkodtam azon h ügyvéd legyek de nem szeretek sokat beszélni és rossz vagyok töriből, hallotam mar aktuáriusokrol, de nem tudom pontosan mit dolgoznak, csak hogy oda kell a matek. Anyámmal nem jó a kapcsolatom, szóval vele nem beszélhetek ilyenekről és láthatóan ő se tudja hogy kell pénzt keresni, apám meg nem nagyon ismerem, szóval itt kérdezek

Kérlek segítsen valaki



2022. okt. 20. 11:37
 1/10 anonim válasza:
70%

Tanulj szakmát


Burkoló pl milliókat keresnek

2022. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Programozás, IT.

Például cisco.


Angolt mindenképpen.

2022. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

A programozásban az a jó, hogy el lehet benne mélyedni és ha most 9. osztályban kezded érettségire simán feltudod húzni magad olyan szintre, hogy jobb legyél a veled egykorú emberekkel.


Hiszen általában az "ügyes" programozni tanuló diákok is, csak olyan szinten vannak, hogy az emelt érettségit megtudják írni 100%ra és picit tovább tudják az anyagot.


Onnantól egyetemre sem feltétlenül kell menned, de ajánlott. Viszont ha jó vagy simán tudsz mellette dolgozni. Persze akkor csúszni fogsz, de eleve több éves tapasztalattal végzel, így szerintem jobb helyzetben vagy, mintha nem csúsztál volna.


A szakmák is jók, főleg ha nincs adottságod IT-hoz, de azért én 40-50 évesen inkább napi 4 órában dolgoznék alsónadrágban a kanapén, mint 6-8 órában megerőltető fizikai munkát.

2022. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
kamionos
2022. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
IT
2022. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még a mernökök köz is a villamos és infós mérnökök keresnek a legjobban. Szoval IT
2022. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
53%
Hiányszakmák, IT, HR.
2022. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Mondta, hogy nem nagyon megy neki az informatika. Igaz, hogy tág fogalom, de általában a szoftverfejlesztők, szoftvertervezők, front-back devek keresnek sokat, és itthon ők is lószart keresnek. Magyarországra nézve ne menj informatikusnak, menj át festőnek, burkolónak, a fizikai része nehéz, de a megtanulni nem az, és milliós bérek.
2022. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, mi az, amit szívesen csinálsz akár szabadidődben, vagy el tudnád képzelni, hogy azzal foglalkozz? Nézegetned kellene szerintem mindenféle szakmákról videókat, leírásokat, hogy egyrészt kapj egy általános képet..mindenféle szakmáról, vagy főleg, amik most elsőre érdekelhetnek..az infóról se tegyél le szerintem - attól hogy esetleg suliban ez a tárgyad nem megy annyira, még nem biztos, hogy a szakma ne tetszene. Ami egészen biztos, hogy van olyan szakma, ami jó lenne Neked, csak meg kell találnod! Lehet nem elsőre fogod, és elkezdesz valamit csinálni, és mégsem fog tetszeni, és akkor majd váltasz..válthatsz többször is életed során, ez természetes..sőt az is, ha több szakma / terület is megtetszik, nincsenek "korlátok". Most csak az a fő, találj elsőre 1 területet, ami Neked tetszik, érdekel. Informálnod kell Magad a szakmákról, ahogyan csak tudod, akár itt is tudsz kérdezni konkrétan ezekről (ki mit szeret benne, mit nem szeret benne, stb.). Hajrá KisHaver!!! :-)
2023. jan. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Orvos, fogorvos, köműves, ács, villamos-infós, gepeszmernök, komolyabb gazdasági szakok. Ezekkel lehet pénzt keresni.
2023. jan. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!