Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 233 nettóból gyerekkel(ált...

233 nettóból gyerekkel(ált iskolás) egyedul meg lehet élni albérletben?

Figyelt kérdés

2022. okt. 24. 07:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, cicus. Normál esetben egy pár akkor vállal gyereket, ha anyagilag is megtehetik. Ez ma Magyarországon olyan havi nettó 550-600 ezer forint. Ez alatt csak kínlódás van, nem normális élet. Valszleg ugye apuci vitte haza a több pénzt, a válásnál ezzel is számolni kell ugyebár.


Ha apuci vált el tőled, akkor majd fizeti a gyerektartást, azt kész.

Ha te váltál el apucitól, akkor meg minek kérted magadnak a gyereket, ha úgyse tudod eltartani?

2022. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Te ne okoskodj már. Még beszélni sem tudsz.
2022. okt. 24. 15:04
 23/35 anonim ***** válasza:
65%
Fejtsd ki kérlek, mit írtam helytelenül?
2022. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
40%

"Albérlet manapság 130 ezer minimum. Rezsi télen 45 ezer."


Lehet hogy ez a korlátolt felfogású panelproliknak meglepő lesz, de nem Budapest az egyetlen város Magyarországon. Az ország keleti felében rezsivel együtt 100 körül ki lehet hozni egy albérletet. Persze, ennyiért ott sem luxust fogsz kapni, és valószínűleg nem is túl jó környéken.

2022. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
70%

#24 Az ország keleti felében élek. 100-ért rezsivel együtt nem kapsz albérletet sem Debrecenben, sem Nyíregyházán.

Mucsajröcsögén lehet, hogy kijön belőle valami egérlyuk, de ott meg munka nincs.

2022. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
43%

Így van Nyíregyházán biztos nem fog kapni.

Mucsajröcsögén fog viszont akkor be kell járni dolgozni, és az még drágább lesz mint az albérlet, elszálltak az üzemanyagárak és kocsifenttartás nem olcsó, busz meg úgy jár hogy 2-4 óránként összevissza

2022. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
67%

Elvált nő és anya vagyok, felsős általános iskolás gyerekkel.

Nagyon szíven üt, ahogy itt sokan az elvált nőket “csupasz seggűzik”- pedig az apa is ott volt gondolom a gyermek “készültekor”- aki marad is és neveli is, az embertelen munkát végez egyedül (már ha szívvel-lélekkel teszi, dolgozik, nem egy alkesz stb.)- és a többség ilyen… nem műkörömre megy el az az átlag kb 30-35 eFt, amit egy átlagos gyerektartásnak megítélnek… sokan csak ítélkezni tudnak… szomorú.


..de hogy mondjak valami bíztatót vagy konkrétumot is (hátha egy-két kéretlen kritikus magába száll, bár kicsi az esélye, de hátha a pozitív példa elgondolkodtat legalább egy értelmes embert, hogy nem kell alapból ellenségeskedni).


Házasság előtt szerzett saját vagyonom volt egy lakás- ma már eladtam és másikat vettem, de a lakhatásim megoldott- ez a mai viszonyok között legalább havi 200 eFt kiadástól ment meg (bérleti díj).

Rendesen dolgozom, világ életemben tanultam, igyekszem haladni, fejlődni. Nem vagyok ugyan milliomos, de ha havi nettóm (jutalom, prémium, cafeteria, előtakarékosságok egyéb céges juttatások nélkül) kicsit több, mint 500 eFt.

Sajnos a gyermekem apja kb fél éve még azt a minimális 20 eFt-ot sem utalja- fáj, megalázó, legszívesebben perelné vagy arra kényszeríteném, hogy ő éljen meg ennyiből—- de tudom, hogy nem éri meg. Külföldön él, dolgozik, a “magas” jövedelmem miatt a kutya nem előlegezne meg nekem semmit (ezt pontosan tudja, ezzel visszaél a fia rovására is)- a pereskedés nekem rengeteg megelőlegezett százezrek- 20%-nál kevesebb a valós esély a sikerre.

A jog mellettem áll, az erkölcs is, mégis kenhetem a hajamra az igazam.

Próbálom elfogadni és túllépni rajta… pedig sosem tiltottam, nem “neveltem ellene”- sokszor mondtam, hogy OK, nem gond, beszéljük meg, csak legyél a fiaddal- segíts akkor pl a nyári szünetben (nekem is pont annyi nap jár, mint másnak, +2 nap szülőként, a nyári szünet meg 11 hét, 55. munkanap- egy hét tábor már 70-80 ezrek lassan…de nem.


…sok év telt el, a fiam lassan 13- hónapok óta egy fillért sem kaptunk (előtte is max ilyen 5 eFt-ot utalt szégyenszemre, mert másra kell mindig)- hát lelke rajta.

Szóval én megélek, erős vagyok, a gyerekem sikeres, jó életet igyekszem számára biztosítani.

Mindenki más meg számoljon el a lelkiismeretével- az is, aki a “nem kellett volna felelőtlenül szülni” dumát nyomja. Biztos vagyok abban, hogy anyagilag és kulturálisan jobb színvonalon élek lenézett, elvált nőként is.


…a 233 ezerre: egyszerűen lehetetlennek gondolom.

Ha valamennyire együttműködő az apa vagy annak rokonsága, próbálj segítséget kérni- ne veszélyeztesd a gyereked, ha egy mód van rá :(

Sajnálom a helyzeted, remélem, átmeneti.

2022. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
28%

Csupasz seggre nem kéne gyereket vállalni.

Van pár lepukkant ház ahol ennyiből is meg lehet élni.

Apát és a segélyrendszert megpróbálhatod még pár ezressel lehúzni.


Aki kényszerítő eszköznek használja a gyereket, direkt nem veszi be a tablettát, hogy ezzel házasságot kényszerítsen ki meg is érdemlik amikor a végén otthagyom, hogy menjen amerre lát.

2022. okt. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

#27: Te a kivétel vagy! Havi fél millióból, saját lakással azért egész jó életet lehet biztosítani két embernek. Nem luxust, de jó körülményeket. Viszont az a nagy büdös helyzet, hogy sokan úgy vállalnak gyereket, hogy a két szülő ÖSSZJÖVEDELME nincs fél millió. Na, arra mondják, hogy csupasz fenékre szült!


"30-35 eFt, amit egy átlagos gyerektartásnak megítélnek"

Szóval azt mondod, hogy megússza a csávó potom 30-35 ezerrel? Nehéz elhinni! Én mindenhonnan olyanokat hallok, hogy legalább a fizetése 20%-át le kell perkálnia.


"Házasság előtt szerzett saját vagyonom volt egy lakás"

Ja, de ez is csak akkor számít saját vagyonnak, ha még nem ismerted a másikat, amikor vetted a kéglit. Idióták a törvények. Ha már együtt voltál a másikkal, akkor hiába az esküvő előtt vetted saját pénzből a lakást, meg kell felezned vele. Aki ezt a szabályt kitalálta, azt le kellett volna dobni a Tajgetoszról.

2022. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
#29 végülis nem üti egymást az a 30k és a 20%. Van ki 150 nettót kap mondjuk.
2022. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!