Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki kimegy külföldre...

Ha valaki kimegy külföldre dolgozni,pl Ausztriába,és ott a munkáltató ad szállást,az mindenképp ilyen lepukkant csöves munkasszálló lesz?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok válaszát várom,akik voltak kint.

2022. okt. 29. 18:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10-es köszönöm a választ,ez tényleg hasznos volt,nem tudtam hogy ilyen olcsón is ki lehet ott venni. Sőt eléggé meglepett,én családi házban élek,de hallom ismerősöktől, hogy valaki 100 ezreket fizet az albérletért,szóval ezek szerint,nem sokkal drágább kint az albérlet mint itthon
2022. okt. 29. 19:55
 12/20 anonim ***** válasza:
berlinben pl 1000eur alatt nem igazan kapsz lakast.
2022. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Érdemes tisztázni a munkaadóval, hogy milyen lehetőségek vannak szállás területén. Nekem biztosítottak olcsó szállást, de vonták a fizetésből. Lehetett választani, hogy milyen elhelyezést kérek. Volt sokágyas szoba nagyon olcsón, kétágyas, egyágyas szoba, apartman saját fürdővel, minikonyhával. Én az apartmanért fizettem 400 eurót havonta.
2022. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Jellemzoen a munkaltato olyan szallast ad ahol tobben vagytok egy szobaban, akar mas kulfoldiekkel. Vannak ismeroseim akik kijartak hollandiaba szezonalis munkara es kozben 1-2 alkalommal jottek haza. Azt mondtak hogy azt sem tudjak kivel lesznek egy szobaban ha visszamennek, majd akkor derul ki.

Ha mar dolgoztal kint 1-2 evet akkor tudsz kivenni alberletet es ugy mar mindegy kinel dolgozol, szabadon valogathatsz es nagyobb a mozgastered ha nem csak a szallast ado munkahelyek johetnek szoba.

En USA-ban vagyok szakmunkas. A nettom 2500 dollar korul van ami jelenleg euroban is ugyan ennyi. Ha nem lenne hazam akkor egy 1 szobas alberletre 1200-1300at koltenek legalabb mert errefele ennel olcsobban mar nincs alberlet. Szoval a fizetesem fele elmenne az alberletre. Viszont a lakashitelem sokkal kedvezobb es igy megeri kint elnem es dolgoznom.

Valahogy igy mukodik Europaban is. Az alberlet nagyon draga, ezert van az hogy a ketkezi munkasok lakotarsakkal laknak.

2022. okt. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Aki fel belevágni, annak sopron nem lehet rossz próbaképpen. El lehet ingazni akár Bécsig is, de előbbre is van meló. Kirpobalhatja magát nyelvi környezetben, de elég először a munkához tartozó nyelvi közeg elsajatitasa. Hazai nyelven intézeti az egyéb lakahatasi, hivatali és egyéb ügyeket. Sőt hetvégente a család és barátok is könnyebben meglátogathatóak. Nem hiába ingázik a nyugati hatarszélről már tobb mint napi 100 ezer ember.
2022. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

12

Berlin mióta van Ausztriában?

2022. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nagy eséllyel igen, bár vannak korrekt közvetítők akik nem patkánylyukba raknak be hanem élhető, saját szobát kapsz. Kiindulásnak jó, aztán munkaszerződéssel már tudsz keresni albérletet.


Nekem az előző albérletem itt németben 350 euró volt, garázzsal. Fürdőszoba, kis bejáró, meg a konyha-nappali egyben. Nem nagy de egy személynek ideális (erkélyt hiányoltam) és erre jött az akkori 2000 eurós fizu. Elköltöztem, most van terasz, 2 nagy szoba, fürdőszoba, külön konyha, spájz, fészer. Ez 650 euró. Kényelmes, tágas, nagy... de néha visszavágyok a kisebbe :D

2022. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%

Amikor én 8 éve kezdem a "karrieremet" Németországban a munkáltatóm intézett egy szállást, amolyan munkásszálló volt (Monteurenzimmer) de egyáltalán nem volt lepukkant, 400-450 eurót kértek egy szobára kettönkre, a csajommal laktam ott.

Most is egy olyan cégnél vagyok ahol sok a külföldi és elég korrekt szállok vannak (egyiket tőlem béreli a cég), max ketten vannak a szobákban, internet, tv, hűtőszekrény van mindegyik szobában, szóval nem teljesen igaz,hogy mindegyik csöves,lepukkant.

2022. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

De ha kezdetben keresel 2000 eurót és ha 1000 eurót is fizetsz a szállásra az miért nem jó kezdetnek?

Én amilyen hibákat látok a környezetemben azoknál akik ki akarnak jönni:

1. Egyből egy nagyvárosban akarnak kezdeni, Bécs, München, Berlin, Köln ahol nagyon drágák az albérletek és iszonyú nehéz találni egy lakást

2. Magasra teszik a lécet, azt hiszik egyből meg lehet keresni annyit,hogy megéljenek, haza is küldjenek pénzt és le is tegyenek 2000 Eurót havonta ezért vagy meg sem próbálják vagy csalódottak lesznek

3. Ha az első két ponton túllépték és sikerült akkor a költségeik egyenesen arányosan vagy meg nagyobb mértékben nőnek a keresetük fügvényében, ismerek olyant aki otthon kb.500 eurót keresett amiből meg tudott élni, kijött az asszonnyal mindketten dolgoztak, kb félév után megkeresték ketten a 4500 Eurót, lakásra fizettek kb. 800 Eurót, ennek 6-7 éve, mit gondoltok mennyi pénze van most? 0, vagyis hónap végén annyi marad, konkrétan hónapról hónapra élnek, és nem járnak luxusautokkal vagy járnak puccos éttermekbe

2022. nov. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En rengetegszer voltam kint. Kifogástalan egyszemelyes szobákba szallasoltak el mindig. Jobban is utana nezhettel volna.
2022. nov. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!