Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Magyar Kormánynak és az...

A Magyar Kormánynak és az MNB-nek milyen monetáris eszközei lennének, hogy elkerüljük az ár-bér spirált?

Figyelt kérdés

2022. nov. 4. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt akarod hallani valószínű, de kormányváltás, kül- és belpolitikai stabilitás, ami megállítja a Ft ilyen mértékű romlását. Amíg ez nincs, addig nincs nagyon mit tenni
2022. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy épkézláb megoldás lett volna, amit évekkel ezelőtt meg lehetett volna tenni, de most már nem: Euró.

De ahhoz kúrmányváltás kell, mert ez a mocskos dilettáns banda nem akarja lecserélni a hülye forintot, hiszen akkor nem lenne mit manipulálni és nem tudnának annyit lopni.

2022. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy beállok a sorba: ez a kormány már a fejlett világban elvesztette a szavahihetőségét, belföldön meg már évekkel ezelőtt. Amíg nincs bizalom, addig marad a magas inflációs várakozás mindenki részéről. Ha pedig a piac minden szereplője magas inflációra számít és így is próbál árazni, az ide fog vezetni. Pontosan a bizalomhiány a forint brutális gyengülésének is.
2022. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szükség lenne először is közgazdászokra mind a kormányban mind a jegybankban. A tevékenységük alapján az derül ki, hogy ilyen tudásban szűkölködnek.


Szóval a jelenlegi bugrisok, akik a kormányzati pozíciókat betöltik -> irány a sitt; szakértői kormány, csatlakozás az EU ügyészséghez.

Az MNB befejezi az egyidejű pénznyomtatást és kamatemelést mert együtt kontraproduktívak. Nincs több jegybanki ingyenhitel, állampapírvásárlás és további kamatemelés kell.

A fiskális politikából is kiiktatni a kamatmentes tenyészkölcsönöket (csok, babaváró) meg a holdudvar ingyenhitelezését (széchenyi hitelek). A magas kamatkörnyezet ezután kinyírja a vállalati szektort, növekszik a munkanélküliség, csökken az aggregált kereslet és megáll az ár-bér spirál - a piac megtisztulva egy alacsonyabb volumenű egyensúlyi pontból indul újra növekedésnek. Ezt az új kezdetet már csak nem elkurni kellene újra csökkenő kamatkörnyezettel és pénznyomtatással fűtött álnövekedéssel.

2022. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lenne lehetősége (vagy okos jegybanki politikával lett volna a lehetősége) a jegybanknak arra, hogy a FED-hez hasonló quantitative tightening-et hajtson végre?

Egyáltalán, van akkora lakossági megtakarítás értékpapírokban, hogy ez hatna?


Az Euró egyébként jó pont, mivel Csehországban és Lengyelországban is hasonló az inflációs szint, igaz azért ennél alacsonyabb (Eurostat)


A Csok-os és egyéb hitelek szintén nagyon jó pont, a CSOK hiteleket, ha meghallom, fölmegy a vérnyomásom, mióta nem kell büntetőkamatot fizetni azoknak, akik nem csinálnak gyereket. Ebben az országban semminek nincs következménye? Ha ezt tudom, én is beígérek 5 gyereket, és veszek valami házat a Dunakanyarban, a lakásom meg kiadom airbnb-nek, mocskok.

2022. nov. 4. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bezony, ennek kell véget vetni, hogy semminek sincs következménye. A csokosokkal megfizettetni a büntetőkamatot, ha taccsra vágja őket irány a híd alja - fel kell szabadítani a beragadt ingatlankínálatot, ki kell durrantani az ingatlanlufit is.

Az árstopokat befejezni, komcsik.


Hosszú távon pedig csökkenteni az állami újraelosztás mértékét, amit lehet privatizálni és piaci alapokra helyezni.


Ideje felnőnie ennek a pelenkás nyuggertársadalomnak.

2022. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Na igen. A feleségemmel még épp fel tudtuk volna venni a babavárót. Eszünk ágában sincs gyereket vállalni, de ha tudom, hogy nem kell büntetőkamatot fizetni, akkor tuti felvesszük és akkor most nem a panelben lennénk, hanem egy szép kertvárosi házikóban.
2022. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, mint az előzőek. Kormányváltás nélkül nem lesz változás.


A kormány a korábbi években szándékosan túlfűtötte a gazdaságot, akkor is, mikor az külön gazdaságélénkítés nélkül is ment volna. Ne feledjük, hogy már 2019-ben is többszöröse volt a magyar infláció az EU-s átlagnak, csupán ez akkor még nem volt feltűnő, de a folyamat már akkor elindult. A kormány retorikájának alapja, hogy a fizetések folyamatosan emelkednek (forintban) és minden magyar családot támogatnak. A fedezet nélküli emelés és támogatások inflációt, árnövekedést, végső soron ár-bér spirált okoznak. A kormány láthatóan semmit nem változott, ugyanaz a felfogás megy most is, mint eddig: részben fedezet nélküli támogatások sokaknak, a gazdaság fűtése. További probléma, hogy ahogy előttem is írták már, a kormány mindig kiment mindnekit pl kamatstop és társaival, erősen beavatkozik a piaci folyamatokba, ezzel a befektetők teljes bizalmat elveszítve, akik így leértékelik a forintot és indul is az ár-bér spirál.


Hogy mit kéne tenni? Ideiglenes recesszió nélkül nem kerülhető el a jelenlegi állapot folytatásának megszűnése: a gazdaság fűtését, az ingyen hitelesek állandó kimentését be kellene fejezni, az arstopokat fel kell oldani és hagyni kéne, hogy a piac tegye a dolgát. Ez ideiglenesen munkanélküliséggel járna, de ez egyből meg is oldaná a problémát. Nem lehet örökké a gázt nyomni, néha fékezni is kell...

2022. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ahogy a 4-es írta. Máshogy nem lehet megfékezni az inflációt, csak a gazdaság befékezésével. Pénzt kell kivonni a gazdaságból, ez csökkenő keresletet eredményez, ezáltal csökkennek (vagy legalábbis nem nőnek olyan mértékben) az árak, viszont nő a munkanélküliség, ezáltal nem nőnek olyan mértékben a bérek sem. Ezt meglépni nyilván népszerűtlen dolog, és a kormány nem tudja hogyan kommunikálni. Ezért is megy a brüsszelezés többek között. Bár az MNB is elkövetett hibákat, ezzel együtt a mozgástere viszonylag szűk, hiszen csinálhat bármit, a kormány keresztülhúzza a számításait a népszerűség fenntartása érdekében.
2022. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vérlázító az is, hogy a kamatstoppal épp a pénzügyi analfabétákat jutalmazzák és az előrelátókat büntetik.

Az elmúlt években elég jó kamatkörnyezet volt, olcsó hitelekkel. Napnál világosabb volt, hogy ez nem fog már sokáig tartani (persze a sok sötét pénzügyi birkának nem). Akinek egy csöpp esze volt, az fix kamatozású hitelt vett fel. Erre most kamatstopot kapnak azok az ostobák, akik változó kamattal vettek fel hitelt. És persze ki fizeti? Az előrelátó, aki a kezdeti magasabb törlesztőért cserébe inkább fix kamatot kért.

Én azt mondom: hagyni kéne sülni a barmokat a saját zsírjukban. Ha a 4%-os kamatuk 12% lett és a 120 ezres törlesztőjük 180-ra nőtt, amit a vacak 250-es fizetésükből nem tudnak törleszteni, akkor ÍGY JÁRTAK!


A JTM-et is le kellene vinni max 35%-ra, hogy a sok paraszt tanulja meg végre a hitel kockázatát.

2022. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!