Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek merre érdemes...

Szerintetek merre érdemes keresni ilyen munkavállalót, illetve hogy lenne érdemes feladni hirdetést, hogy elkerüljük a "k*rvákat"?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A Bp-i cégünkhöz keresünk "titkárnőket". A valóságban a titkárnő pozíció is erős, mert annyi lenne feladat, hogy az "értékes" munkát (jó drágán...) végző kollégáknak ne kelljen megszakítaniuk a munkájukat, ha kávéra / süteményre / ebédre vágynak, hanem legyen valaki úgymond csettintésre eléjük tesz mindent, amit kérnek.


Ez talán eddig még nem lenne megoldhatatlan feladat, de a menedzsment feltétele és ötlete, hogy mindenképp csinos hölgy(ek)-re volna szükség, mert majd ez is ösztönzi a kollégákat.


És az igazi probléma:

Hol és miként hirdessünk meg egy ilyen állást? Nyilván kerek perec kiírni nem lehet, hogy cicababákat keresünk, feltétel, hogy jó kávét tudjon főzni - mert ez ugye diszkrimináció.

Ha a bevett "kulturált megjelenésű" szöveget írom, akkor minden jött-ment jelentkezni fog, időnk pedig kevés van, nem tudok 500 CV-t átnézni és leinterjúztatni.

Ha leírom, hogy dekoratív hölgyeket keresünk akkor élből mindenki azt fogja hinni, hogy prostit vagy "masszőrt" keresünk - ami nem igaz, sőt, nagyon szigorú a cég szabályzata, azonnali felfüggesztés jár bárminemű "házon belüli" szexuális kapcsolatért.

Ha csak igazolványképet kérünk akkor a jelentkezők 70%-a - hogy úgy mondjam - nem lesz előnyös testalkatú. Az egész alakos képről ismét a prostitúcióra asszociálnak az emberek.


Semmiféle feltételt nem tűznénk ki, csak érettségit, erkölcsi bizonyítványt és minimális értelmet, hogy a házon belüli szabályokat megértsék..


Valami jó tanács? Hol merre érdemes hirdetni és milyen szöveg az, ami korrekt, egyértelmű, mégsem félrevezető?



2013. ápr. 11. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Miért kell dekoratívnak lennie? Egy duci 50es nő nem tud kávét főzni, gépelni, postázni?
2013. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

en fognam es hostess cegektol kernek csajokat


vagy siman egyetemeken hirdetnek - vannak csini diaklanyok :D


azt ird bele hogy nem erotikus munkarol van szo


Fiatal, csinos, mosolygos holgyet keresunk irodankba.

Feladatkor: kavefozes, szendvicskeszites blablabla

leirod mit akarsz.

Szigoruan NEM erotikus munka. Hazon beluli szexualis zaklatasert felfuggesztes jar.


Amugy sztem rohadtul nem fognak a munkara jobban koncentralni ha van korulottuk egy csinos cicababa kit kenyuk kedvere ugraltathatnak... allandoan a szendvicsezes, kavezas lesz meg a pici dumcsik a csajszikaval...

Tudom, okoztam mar majdnem kozlekedesi balesetet :P

Rohadtul nem fognak koncentralni a munkajukra...

2013. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hostess állásnak hirdetném meg, elvégre a munkakör az. Aztán hogy a cég vendégeit szolgálja ki vagy a cég dolgozóit, az már részletkérdés.
2013. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem tudsz 500 cv-t átnézni de gyk-ra van időd kiírni a kérdést és elolvasni a válaszokat.


"nagyon szigorú a cég szabályzata" de azért egy dögös csaj kell ami motivál.


Ezek után remélem megszakadtok a munkában.

2013. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ez az, béreljetek csinos bérmunkást vagy diákot. :) A kölcsönzőnek nyugodtan elmondhatod, hogy bombanőt akarsz, de olyat, aki nem bújuk be az asztal alá egy csettintésre. :)
2013. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező csak unatkozik!
2013. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, az hogy csinos hölgyek legyenek se nem az én ötletem, de még beleszólásom sincs a dologba.


A diákokkal / egyetemi hirdetésekkel az a gond, hogy egyetemisták nem tudnak főállásba munkát vállalni, mert akkor ugye mikor jár be az egyetemre.


De a hostess dolog nagyon jó ötlet, köszönöm a tippet!

2013. ápr. 11. 17:34
 8/15 anonim ***** válasza:
A megoldás pofonegyszerű: felveszel valakiket,(akiket jónak találsz pl mert olcsón dolgozik vagy ilyesmi) aztán ha valakinek bármi baja van hogy szerinte nem szép, megmondod neki hogy szerinted nagyon is, és kész. Még ha szerinted szépeket/kedveseket vennél is fel, másoknak még mindig lehet hogy nem jönnének be.
2013. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szivesen a hostesst :)


Ja a hirdetes szovegebe is beleirhatod hogy kedves, csinos hostess holgyet kerestek blabla...


mert igy olcsobb mint ugynoksegen keresztul.


De amugy mar bocsanat, de total hulye a management ha azt hiszi ez majd noveli a produktivitast...

Ah sose tudom elkepzelni hogy hogy kerulnek ilyen pozicioba egyes emberek, de ahogy elnezem a kinti cegemnel a managerem az a no vszeg a cegnel rohadta el a fel eletet aztan idovel feljebb kerult, holott akkora egy loser es bena a szervezokezsegben hogy hihetetlen... a szamitogepes kepessegeit ne is reszletezzuk mert hozzavagtam volna a laptopjat az egyujjas gepelesenel, a minden tagmondatnal mentunk de nem ctrl+S-sel hanem kikereste total lassan a menu-mentes-klikk elmentette?? igen... vagy kijelolte veletlenul a 4 soros szoveget amit percek alatt potyogott be... persze kajalni azt tudott mert volt a no vagy 130 kilo... Jabba bszod xD


nah bocs az OFF-ert de ki kellett irnom magambol

2013. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hülyeségeket írnak az előzőek. Álláshirdetésbe nem írhatsz bele semmilyen diszkriminációra utaló jelzőt. Nem írhatod be, hogy jó megjelenésű, sem pedig dekoratív. De ha jól tudom, már azt sem, hogy "titkárnő". Mert a férfiakat sem lehet kizárni!

Röhejesen hangzik tudom, de ezért feljelenthetnek, és meg is nyerhetik veletek szemben a pert.


Két lehetőséged van.

Meghirdeted az állást úgy, mint "asszisztens", és ezzel elkerülöd a nemi diszkriminációt, de beleírod a konkrét feladatokat, és így feltehetően férfiak nem fognak jelentkezni. Ami a külsőt illeti, hát nem szabad sajnálni az időt az interjúztatásra.


A másik lehetőség, ha nincs idő interjúztatni, adjátok ki közvetítő cégeknek az állásajánlatot, nekik biztosan van az adatbázisukban is megfelelő ember. Ezért nyilván fizetni kell, de valamit valamiért.


Ha meg ilyen kukacos a vezetőség, hogy szerintük a 70%-a a nőknek előnytelen alkatú, akkor menjenek el a búsba, a férfisoviniszta barmai!

2013. ápr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!