Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy átlagos, alkalmazott...

Egy átlagos, alkalmazott mérnök, közgazdász vagy programozó megteheti azt, hogy 20 milliós autót vegyen magának? Vagy ez már csak a vállalkozók kiváltsága?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 03:05
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
81%

Sok esetben igen, megteheti, csak ennél több esze van. Az általad felsorolt szakmák szakemberei kereshetnek mocsokjól, de dollármilliárdosok nem valószínű, hogy lesznek a munkájukból alkalmazottként. Vállalkozóként sem valószínű, ugyanis ehhez nagyon be kell futni, ami meg már nem is a szakmában végezhető munka, hanem cégvezetés javarészt.


Na most, aki egy jól kereső alkalmazottnak számít, az keres valahol 1-5 millió forint között havonta, attól függően hogy hol és mit csinál egész pontosan. Nem fogja faszverésre ellőni az éves/féléves keresetét, elhiheted.


Primitív emberek szokták csúcsmobilokra és luxusautókra eltapsolni a keresetük, nem az értelmiség. Akkor sem, ha megteheti. Egyszerűen túl kis agy és fasz kell ahhoz, hogy valaki olyan dolgokra tapsoljon el milliókat, amiket ki sem használ és tényleg csak arra jó, hogy vergődj a többi prolinak az Andrássyn.

2022. nov. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
És ha valaki azért tanul, azért akar karriert építeni, hogy megvehesse magának ezeket a dolgokat?
2022. nov. 5. 04:01
 3/58 anonim ***** válasza:
33%

Átlagos nem fog (szerintem), hacsak nincs házastársad akivel együtt a családi keret megnő. Azért 20 milliós autó törlesztő részlete közel 200 ezer forint havonta 10 éves hitel mellett. És valszeg lesz emellett egy lakáshitel is ami megint csak hasonló összeg ha nem több, szval csak 400 ezer lenne legalább a havi törlesztő.


#1

Először is 20 milláért nem veszel luxus autót, egy rendesen felszerelt, normális méretű toyota 15 milla.


Másodszor mi van ha valaki kihasználja? Én autót nem veszek magamnak mert BPn 20percre vagyok a munkahelyemtől, bevásárlóhelyektől. Ha külvárosban élnék akkor kellene egy autó. Ha van gyereked arról nem is beszélve. Ha autóval mész nyaralni vagy teszel meg hosszabb utakat akkor nem mindegy hogy mivel mész. Plusz lehet hogy valaki szimplán szeret vezetni. Mindenkit ezért primitívnek nevezni elég meredek.


Ugyanez igaz telefonra. Én megvettem a csúcskategóriás telefont mert sokkal szebb képeket készít, plusz 4-5 évig nem kell vennem újat, max cseréltetek benne akksit.

2022. nov. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
91%

“És ha valaki azért tanul, azért akar karriert építeni, hogy megvehesse magának ezeket a dolgokat?”


Amikor valaki eltud jutni arra a szintre, hogy ezt megtudja magának engedni, sok esetben olyan jellemfejlődésen mennek át, hogy ameddigre ezt eléri, mások lesznek a prioritásai.


Nem azt mondom, hogy senki nem veszi meg, de általában addigra megváltozik a fontossági sorrend.

2022. nov. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
96%

#3

Ez nagyon szép és nagyon jó, de életem, a terepjárót, a kisbuszt meg a traktort lehet kihasználni. A szarrátuningolt, túlárazott luxusautót nem. Kivéve ha azt képzeled, hogy a Fast and furiousben vagy.

2022. nov. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért meg megbasznak a rendőrök de mindegy.
2022. nov. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
89%
Toyota Corolla hybrid kerül 12 millióba, nekünk feleségemmel nincs saját, cégest használunk, de elégedettek vagyunk vele, és megvennénk ha nem lenne céges. De lehet, hogy inkább RAV4-et vennénk, ami már 20 millió, mert főleg mikor nyaralunk, gyakran necces, hogy nagyon alacsony a Corolla alja. Ki tudnánk bőven fizetni, de azért nagyon drága, nyilván 15-20 évig használva már nem lenne necces. Használt autót meg biztosan nem veszünk, a céges előtt saját Dacia volt újonnan véve, de az már nem felelne meg az igényeinknek.
2022. nov. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%
Barátom Pesten mérnök, néhány éve végzett, eddig sok munkával négyszázat keresett, most váltott és kevesebbel fog félmillió felett kapni. Ebből 1-2 dolgot ki lehet számolni. Bár a barátnője se keres rosszul és a szülők lakáshoz segítették őket.
2022. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
91%
4-esnek igaza van. Régen nagyon szerettem volna egy versenybiciklit. Most, hogy már simán megvehetném, egy 20 éves biciklivel járok mindenhova. Miért? Mert sz*rok az utak, sok biciklit elé is lopnak. Simán megvehetném a versenybringát, de minek. Inkább állampapírt vettem.
2022. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként durva, hogy le lett pontozva a 3-as, nagyon rosszat nem írt. A luxus 30 fölött kezdődik, ma a felső-középkategóriás 15-20 újonnan. Ettől lehet még jó kocsi. Másik, hogy lehet játszani itt a puritán formát, szimpatikus is, de azt miért kell mondani, hogy egy Seat meg egy Mercedes közt nincs lényegi különbség sok-sok téren? Egyébként nekem se kell autó, szerencsére.
2022. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!