Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem az egyéni vállalkozó...

Miért nem az egyéni vállalkozókat (EKHO, KATA) adóztatják meg jóval jobban, mintsemhogy a szerencsétlen alkalmazottakról húzzák le a bőrt? Semmi plusszal nem jár az, ha valaki alkalmazott.

Figyelt kérdés

Nézzük realisztikusan, ebben a szutyok, legalja országban az egészségügy és a nyugdíj az, ami alkalmazottként jár, ahol:

-Egészségügy halott, 9 hónapos időpontok

-Nyugdíj pedig éhenhalni sem elég.


2022. máj. 12. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Így is alig éri meg vállakozni mert olyan magasak a költségek.. Miért akarsz még kevesebb vállalkozást? :D
2022. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi, 50/70ezer ft havonta? Az mi a többszázezerhez képest?
2022. máj. 12. 17:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vallalkozz te is. ;)
2022. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

#2

Egyrészt csak addig 50 amíg kevés a bevétel.

Másrészt cserébe az alkalmazottnak nem kell fizetnie rezsit, bérleto díjat, hitelt, alkatrészt, engedélyeket, illetékeket, satöbbit.

Párom kata vállalkozó, én alkalmazott vagyok, nem tapasztalunk olyan nagy különbséget ilyen téren. Nekem nagy a különbség a bruttó/nettó bérem között, neki meg van egy csomó kiadása pluszban.

2022. máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

Ha sok vállakozás van az több potenciális adó forrás az állam kasszába, magyarán több pénz. Az egyszeri embernek meg muszáj dolgoznia valahol, sok helyen így is az a gond, hogy nem talállnak állást. Szóval ilyen alapon a munkás örülhet egyes esetekben, hogy kap munkát és nem az alkalmazott, hogy jön neki valaki dolgozni (szomorú de sajnos igaz).


Egyszóval kapitalizmus, mindenki a másikról próbálja levarni a pénzt.

2022. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"nem a munkáltató, hogy jön neki valaki dolgozni"


Elnézést az elírásért.

2022. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Évek óta nem emelték a KATA keretet sem, ellenben egyre több szabály jött be, ami ellehetetlenít egyes dolgokat (például nagy kliensek).


12M volt a keret pár éve is, azóta viszont 30%ot gyengült a forint. Az efeletti 40%os adó pedig olyan mint a tiéd, de én még fizetek is érte, és ha nincs kliens, nincs lóvé.

Hasonló tudással alkalmazottként is millió körül keresnék. Ellenben kapnék nyugdíjat, stb. Szóval ne hidd hogy olyan fhu de jó.

2022. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hajrá, vállalkozz.

Án tegnap két napot dolgoztam egy alatt, annyira nem volt buli. Igaz ma cserébe kidöglöttem egy könyvvel a Balaton mellé olvasni, de ez van.

2022. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly laza 1,9 M-t fizettem be adóként katàsként, amiért csak tb-t kapok.
2022. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Kataskent 8 millio bunteto adot fizettem be 37millio bevetelre...
2022. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!