Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elmennem közigazgatásb...

Érdemes elmennem közigazgatásba dolgozni az nyugisabb munka lesz?

Figyelt kérdés

Jelenleg a versenyszférában dolgozó elég keményen sokszor letelt a munkaidő, de bent kell maradni a főnök hajt hogy gyerünk gyerünk nagyon nagyon sok a munka már a kimerültség határán vagyok lehet más bírja én ilyen vagyok nekem gyengébb az idegrendszerem, viszont úgy néz ki lenne hely közigazgatásban, egy járási hivatalban azt mondják hogy ott könnyebb a munka és nyugodtabb, nem tudom kevesebb ott a munka, jobb lesz ott dolgozni? Érdemes átmennem oda, ha már nem bírom a versenyszférában, mit tanácsoltok?

Nyilván kevesebb lenne a fizetésem jóval de úgy gondolom az egészség fontosabb mint a pénz..vagy nem?


2022. nov. 5. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy nyugisabb céget nem tudsz találni? Nekem állami szférában kell dolgozni (pl. szabi alatt), és ami felteszi az i-re a pontot, hogy olyan feladatot, amit ki lehetne automatizálni, ha a főnököm másképp csinálná (és nem e-mailben küldené), de nem teszi, ezért gyakran ezt a feladatot be kell lépnem és megcsinálni szabi alatt.


Mondjuk lehet, hogy te jó helyre kerülsz.

2022. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha, el tufod viselni a kevesebb bért es nem számít q pénz akkor hajrá! Csak nehogy attól kapj majs idegbajt hogy kevesebb marad vagy nelkuloznod kell.. A dilemmat maximálisan értem es megertem, en most per pillanat inkább idegbajt kapok mint jóval kevesebb bérért dolgozzak ahol még a túlórát sem fizetik csak csúsztatás van.. Egyszerű a képlet ha ki tudsz jönni kevesebb bérből akkor próbáld meg viszont a visszaút szerintem döcögősen megy ha mégsem lesz jó.. (legalábbis azt mondjak). Ha kimondottan a túlóra zavar en nagyon átgondolnam es csak olyan helyre dobbantanek ahol garantálják hogy egyáltalán nincs semmikor. :))
2022. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, es nem biztos hogy nyugodtabb, max annak tűnik, amit nem fognak neked az interjún megígerni, az lehet hogy kevesebb(nek) tűnik a felelősség, de ha elszúrsz vmit v nem csinalod meg, akkor elovesznek, multinál, kisebb cégnél szerintem elnezobbek. A munka mennyisege pedig garantálom hogy csak akkor derül ki amikor ott vagy es kezdesz en konkrétan jártam így, mert nem derült ki hogy mekkora a felelősseg, mekkora munkamennyiseg van es közben még konkrétan miből kell számot adni. :) Ahonnan eljöttem ott konkrétan szerintem belathatatlan munka vart volna ,amit főként egyedül kellett volna megcsinálnom és amit természetesen az interjún elfelejtettek mondani, csak úgy altalaban hogy mindenkinek mindent kell tudni.Azt javaslom nagyon járd körbe a dolgot.. Utolsó vagyok.
2022. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még vmi:ha ugyfelezos az felejtős, hazigy nem bírod a, stresszt, hajtást, úgy össze fogsz roppanni.
2022. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van ismerősöd? Mert amúgy nem igen fogsz bekerülni sehova?
2022. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5. Igen ő ajánlotta az állást azt mondta nyugis munka de egyébként nagy hiány van és azt mondják ismeretség nélkül is bevesznek embereket
2022. nov. 5. 16:39
 7/10 Andrey7711 válasza:
59%
Ma már nincsenek stressz- és baszogatásmentes, biztos munkahelyek, "nyugdíjas állások" ha egy bizonyos kapcsolatrendszeren kívűli átlagember vagy. Az állami szféra (közalkalmazott, köztisztségviselő, kormánytisztviselő) nehézsége a sokszor kontraproduktív agyonbürokratizáltság, a fenntartott intézmények és rendszerek alulfinanszírozottsága. Emiatt nem tudnak megfelelően képzett és megfelelően értelmes állományt alkalmazni, tele vannak az állami hivatalok semmirekellő idiótákkal és kisiklott egzisztenciákkal, vidékről a Fővárosban vagy nagyvárosban szerencsét próbáló alulképzettekkel, . Többnyire olyan résztvevőkkel találkozhatsz állami területen, akik a saját szakmai területükön nem érnek sokat, a versenypiacon nem állnák meg a helyüket, emiatt féltékenyek az értelmesebb és tehetségesebb kollégára, akit egymással összefogva ki is túrnak, nehogy kiderüljön egy összehasonlítás során, hogy sz**t se érnek. Többnyire frusztrált (és az átlagnál rondább és hülyébb) nőkkel vannak tele ezek a hivatalok, kifejezetlen kellemetlen hangulatú munkahelyek. Ha még nem vagy 55 éves, nem akarsz szakmailag leépülni, nem akarsz sérült idióták között értelmes emberként tengődni és fogyatékosoknak sem nehéz feladatokkal kiseggelni napi 9 órát egy monitor előtt görnyedve, akkor inkább keress máshol lehetőséget, akár új foglalkozást, de a közvetlenűl a nyugdíj előtti években ne pazarold a fiatal életedet ilyen emberileg és szakmailag is pitiáner közösségekben sorvadásra.
2022. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha ismerős ajánlotta akkor mi a kérdés? :)
2022. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha van aki eltart, és nem baj, hogy egy életre eltemeted magad egy lélekölő posványban, akkor igen. Ha vannak az életben céljaid (nem feltétlenül csak anyagilag), akkor messziről kerülni kell
2022. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

7-re reagálva:

Tökéletesen leírad a magyar közigazgatást!

2022. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!