Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól gondolom, hogy ez a...

Jól gondolom, hogy ez a kismillió programozósdi képzésecske mind csak MLM kaliberű pénzlehúzás és egy "udemy.com" legalább ennyire hasznos tizedennyi összegből?

Figyelt kérdés

[link]


Gazdaságinformatikus vagyok, alapvetően nem érdekel a programozás, nem is vagyok benne jó, de agyvérzést kapok lassan, hogy a facebook-on állandóan ilyen hirdetések jönnek szembe velem.


Kezdem azt hinni, hogy az informatikus-hiány is kitermelt magának egy új MLM generációt, akik már nem kenőcsöket akarnak másoknak eladni, hanem mindenféle összeválogatott gyorstalpaló informatikai kurzust.


Nem tudom elhinni, hogy aki 350 ezret kiad egy pár napos front-end képzésért az nagyobb eséllyel indul a munkaerő piacon, mint az, aki pár hónapot intenzíven rászán udemy.com-os pár eurós tanfolyamokra és azok alapján fejleszti magát.


Vagy cáfoljatok meg, ha nincs igazam?

Tényleg ilyen sokat érnek ezek a képzések vagy pénzlehúzás?



2022. nov. 6. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Igazad van, de azért nem MLM szint, semmi köze hozzá, de az udemy sokkal jobb ár-érték arányt biztosít.
2022. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Attol fugg. Vannak pl. olyan kkv-k, ahol szamitanak ezek es vannak olyan cegek is, ahol diploma nelkul mar a CV-det kidobjak a kukaba.
2022. nov. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb probléma, hogy mindenki megkapja, hogy legyen programozó mert sokat keres egy programozó, de azt észre kéne venni, hogy nem véletlenül keres egy programozó sokat, ez egy nehéz szakma amire kevesen alkalmasak. Ugyan úgy ahogy orvosok is sokat kereshetnek, de ugyanúgy nagyon nehéz terület és kevés ember alkalmas rá.

A különbség az, hogy bentragadt az emberekben az a tudat, hogy képzettség nélkül bárkit felvesznek ide. Az igazság az, hogy ahogy #2 írta, ha nincs diplomád akkor sok helyen megy a kukába a CVd. Vannak KKVk akik felvesznek diploma nélkül, de egy tucat ember jelentkezik a pozícióra mind valamilyen random képzéssel.

Arról nem beszélve, hogy az hogy elvégeztél egy értelmes képzést az önmagában még nem elég.

2022. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem 140 órás képzésért egyáltalán nem sok 350ezer. Annyival ad többet, mint egy udemy, hogy van kitől kérdezned. Akinek ez számít, annak megéri. Aki elvan a stackowerflowval meg a udemyvel az meg úgy csinálja. Ha gazdinfot végeztél, akkor te tanultál az egyetemen programozni, akkor ez neked nem releváns. Amúgy annyit ezek a kurzusok is érnek, mint a gazdinfos progalap kurzusok. Szóval miért ne lehetne elhelyezkedni vele?


Nagyon nem olyan, mint az MLM amúgy.

2022. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

MLM teljesen más rosszaság. Azt nem keverném ide.


A legtöbb programozós képzés értelmetlen vagy éppen túldrága, de azért nem teljes becsapás.


Pl.: Volt gimis énektanárom, aki félállásban dolgozott szerintem kb minimálbér féléért elment a Greenfoxba és már évek óta programozóként dolgozik.


Én ezzel szemben Mérnökinformatikus képzésre mentem és igaz már egyetem végén junior fejlesztőként dolgozom közel 1 éves tapasztalattal. Ő sokkal több tapasztalattal rendelkezik és jóval magasabb lehet a fizetése mint nekem a "mérnök"-nek.

2022. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a képzések általában úgy működnek, hogy "akciósan" hirdetik meg a képzést - akció alatt értsd azt, hogy pl. 5 millió helyett "kiképeznek" 1.5 millióért programozóvá mondjuk 6-9 hónap alatt majd a velük kapcsolatban álló cégnél kell ledolgoznod másfél - 2 évet szarért húgyért. Ha mégis úgy döntesz, hogy máshová mész dolgozni, akkor szerződést szegsz és ki kell fizetned az akciós és a teljes ár különbözetét (amit szerződésben rögzítenek - te pedig aláírod).


Nem véletlen, hogy ilyen képzéseknél az "állásgaranciás" ajánlatok olcsóbbak mint az állásgarancia nélküli képzés, asszem valamelyik cégnél 1.5 millió volt az állásgarnciás kéozés, ha pedig nem kéred az állásgaranciát akkor 3.6 millió.. :)


Komolyabb cégeknél egyébként nem jelent semmit az ilyen bootcamp papírok megléte, és ez főleg a negatív tapasztalatok miatt alakult így, jó ha 10 emberből 1 képes megállni a helyét folyamatosan változó, pörgős, dinamikus környezetben akik bootcamp után cseppennek multi környezetbe.


Egyébként ezeknek a kurzusoknak az anyaga szinte kivétel nélkül, ingyenesen megtalálhatók az interneten. Másfelől ha egy ember alkalmatlan a programozásra, mert nem olyan készségekkel született (igen, a marketingfogásokkal ellentétben NEM lehet mindenkiből programozó), akkor a kurzust elvégezve SEM lesz belőle sosem profi szakember.


Szóval röviden és tömören szinte semmi értelme nincs ilyen bootcampokra jelentkezni, ez csak a cégnek éri meg aki szervezi a képzést.

2022. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!