Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes a könyvvizsgáló...

Érdemes a könyvvizsgáló képzést elkezdeni tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés

Jelenleg kontrollerként dolgozok egy KKV-nál. PSZ alapszakot végeztem, a mérlegképesem megvan. Pár évet még szeretnék itt lehúzni, úgy érzem tudok tanulni, fejlődni, de utána szeretnék könyvvizsgálattal foglalkozni, valószínűleg nagyobb vállalatnál. Több volt csoporttársam is dolgozik ilyen területen, úgy, hogy ők sem dolgoztak könyvelőként előtte.

Szerintetek érdemes-e a könyvvizsgáló képzést ebben a helyzetben megcsinálni, hogy úgy tudjak váltani, hogy már legalább a papír megvan? Meg lehetne persze csinálni váltás után is, de látom másokon, hogy rengeteget túlóráznak, kevesebb szabadidejük van, nekem pedig gyakorlatilag sosincs túlórám, plusz jelenleg gyerek sincs, de valószínűleg 5 év múlva már lesz, ezek alapján jelenleg jóval több lenne most a ráfordítható szabadidőm. Ahogy néztem, a képzéshez nem kell tapasztalat, csak a mérlegképes papír meg egy diploma, ezek megvannak.

Vagy hagyjam egyelőre, és előbb dolgozzak könyvvizsgálóként, és csak utána végezzem el a képzést, mert csak úgy van értelme? Igen, tudom, nehéz a képzés, de nem ez lesz az elsődleges befolyásoló tényező. Illetve azt is tudom, hogy enélkül a papír nélkül is lehet boldogulni, de érdekel is, tanulni is szeretnék, és amennyire tudom, hosszútávon az előrelépésben segít.

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat!



2022. nov. 8. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
áh gatya az egesz
2022. nov. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagyis? Mire gondolsz?
2022. dec. 1. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelői gyakorlat nélkül szerintem nincs értelme.
2022. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Miért ne lenne? A Big4hoz is felvesznek végzősöket 0 tapasztalattal a könyvvizsgálatra, bármiféle könyvelői háttér nélkül.
2023. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Elsore a konyvelest sajatitsd el, es utana a konyvvizsgalast.
márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!