Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudok pénz keresni...

Hogyan tudok pénz keresni abból, hogy verseket és érzelmes szövegeket írok?

Figyelt kérdés
Nagyon szertem kiírni magamból azt amit érzek. És eddig akinek mutattam az írásaim annak nagyon tetszettek. Persze nem valami nyelv tanárnak mutattam azt amit írtam, hanem átlagos embereknek így nem biztos, hogy megállja a helyét a munkám. De így is meg szeretném próbálni.

2022. nov. 12. 22:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Persze nem valami nyelv tanárnak mutattam azt amit írtam"


Hát pedig jó lett volna, mert még egy rövid kérdést sem tudtál fél tucat hiba nélkül leírni...

2022. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszindulatból írom, de a net tele van patetikus, érzelmes, sokszor már csöpögős idézetekkel, szövegekkel meg botcsinálta poéták verseivel. Nem hinném, hogy ezért bárki is fizetne.


Nekem is van ismerősöm, aki írónak képzeli magát, 30-40 oldalas "regényeket" ír, amiket feltölt 2-3 oldalanként valamilyen oldalra, ahol aztán a többi hasonló "íróval" dicsérgetik egymást, hogy milyen remekül sikerült történet. Valójában csapnivalóak a sztorijai, mondanivaló 0, stilisztika, szerkesztés semmi, helyesírás mintha a világon se lenne... Na ő a sok dicséreten felbuzulva elküldte az egyik "regényét" egy kiadónak. Úgy vágták ki vele, mint macskát...

2022. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Miért ne próbálkozhatna? Fiatal korában sok ember ír, a többségnek elmúlik, néhány ember meg marad a pályán.

Móricz Zsigmondot is kivágta a kiadó, amikor első regényével, a Sárarannyal megkereste őket. El is égette a kéziratát. Aztán megírta újra, fejből, (gondolom) ettől hihetetlen gördülékeny lett a szöveg.

2022. nov. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy ne próbálkozzon. Nincs azzal gond, ha a realitások talaján tud maradni. Nem fog akkorát csalódni.
2022. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az írás az olvasással kezdődik. Olvass sokat más írókTól, hogy fejlődjön a stílusod, szókincsed, látásmódod, kifejezőkészséged. Olvass sokat más írókRól, hogy megismerd, másoknak milyen módon, hogyan sikerült befutni, megélni. Olvass sokat a világról, hogy minél több féle dologban legyél tájékozott, amiket bele tudsz építeni az írásaidba is és a világképedbe is.


Ha azért fizetnek, hogy írj, akkor jó eséllyel meg is fogják mondani, hogy mit és hogyan írj. Ez egészen más tevékenység, mint amit saját magadtól, önkifejezésként írsz. Parancs szóra, megrendelésre nem biztos, hogy menni fog az írás és a saját érzéseidről kedvtelésből írt dolgokért nem biztos, hogy bárki fizetni akar.

Neked kell megkeresni azt az utat, ami számodra működik, szórakoztató is, kielégítő is és meg is térül. Lehet, hogy rákényszerülsz, hogy másból élj meg és csak szórakozásból írj. Lehet, hogy rákényszerülsz, hogy megszeress olyasmit, amit eddig nem szerettél. Az is lehet, hogy sikerül megélned az írásból és az is lehet, hogy nem. Az biztos, hogy mindenképp érdemes tanulnod és fejlesztened a képességeid, hogy minél jobban menjen az írás. Próbáld ki magad minél több féle műfajban, stílusban, terjedelemben és keresd a lehetőségeket. Ha kitartóan és módszeresen keresed a lehetőségeket, akkor valamilyen megoldást találni fogsz. Ha nem tetszik, akkor tovább keresel és találsz valamilyen más megoldást. Előbb-utóbb talán olyan megoldást is találsz, ami tetszeni fog és remélhetőleg elégedett leszel vele. De hogy mi lesz az, azt mi nem tudjuk megmondani neked, mert saját magadnak kell megtalálnod. Megszámlálhatatlanul sok írót küldtek el még több kiadótól. Volt, aki talált másikat, volt aki saját maga adta ki a műveit, volt aki tejes dobozokon, vagy Twitteren futott be a verseivel. A lényeg az, hogy megtaláld a saját utad, amin te érvényesülni tudsz és számodra működik.

2022. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!