Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetést kérjek quality...

Mennyi fizetést kérjek quality mérnökként?

Figyelt kérdés

Holnap lesz az interjú.

Alsó határt mondjatok légyszi, egy minimumot! Amennyit elvileg a legroszabb helyen is meg szoktak adni.

Vidék, kisebb nyugati cég.

Sima quality mérnök (nem folyamat vagy gépész).



2022. nov. 15. 09:17
1 2
 1/17 Kólauborkával ***** válasza:
31%

A legtöbb ilyen helyen piackövető fizetést ajánlanak.

Én mérnökként nettó 400 a minimum amit mondani szoktam, szerencsére jobb van.

2022. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ilyesmire löttem be (mondjuk én 5-re de akk ezek szerint a 4 is reális)
2022. nov. 15. 10:12
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ, hány év tapasztalatod van és az általuk használt tech stackhez mennyire értesz.


Ha ismerős vagy a szakmában, de új az adott technológiában, akkor értelemszerűen kevesebb.


Juniorként olyan br 500 körülről indulnék, ha nincs releváns tapasztalatom. Nálunk sem kapnak ennél többet, amíg erősen betanításra szorulnak.

2022. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem én h junior vagyok, de br 500-at nagyon keskenynek érzem. Operátotoknak vam br 400 környékén
2022. nov. 15. 12:14
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

És? Ahhoz, hogy értéket teremts a munkádban, az kell, hogy önállóan tudj dolgozni többnyire és ne kelljen folyamatosan kisegíteni a munkakörödben, mert megvan a megfelelő tárgyi tudásod a területen és rutinod a használt technológiákban.


Egy operátor munkájához túl sok sallang nem kell, ellátja azt a feladatot, amire felveszik, erre kapja a fizetését.


Ha te is el tudod látni a feladatot, amire felvesznek, lehetőleg úgy, hogy másokat minél kisebb mértékben hátráltass a sajátjaik ellátásában, akkor te is megkapod a(z operátorénál magasabb) bért, ami neked jár arra a munkára. De ha nem, akkor te a cég erőforrásait használod egy jó ideig a boldogulásra, aminek ára van, az pedig a te pénzedben jelent deficitet.


Nem tudom, úgy, hogy az egész csapat veletek zötyög, mit vártok. Kurvára örülni kellene értékelhető tapasztalat nélkül annak a bruttó 500-nak szerintem.

2022. nov. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

1. Operátornak is van betanulási idő, amíg nem hozza a normát.

2. Próbaidő, ami betanulási idő is. Addig értelemszerűen alacsonyabb a bér, utána emelkedik. De azért nem 100e nettó a difi.

3. Mi ez a felháborodott agressziv stílus? Bántott valaki? Mesélj.

2022. nov. 15. 14:10
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Az van igazából hogy a cégek rettenetesen csóróak. 10 éve még a mérnökök elég jól kerestek másokhoz képest. Azóta sokat változott minden, a mérnöki szektor felhigult és általánosságban távolról sem lehet azt állítani hogy a mérnökök kiemelkedően jól keresnek. A netto 400 átlagosan 3-5 év tapasztalat esetén jellemző. A cégek raffináltak is, azt veszik fel mérnöknek aki a legkevesebbért is elvégzi a munkát, még ha ez komolyabb betanítást is igényel. A cégek a költségek minimalizálására és a profit maximalizálására optimalizálnak és ez bizony a mérnöki bérezéseken is meglátszik. Egy quality mérnöknek nettó 600-700 is bőven reális lehetne, de ezt hazánkban kb. sehol nem fogják megadni, legfeljebb 10+ év tapasztalattal, de akkor meg inkább már vezető pozícióba.

Az utóbbi években sajnos rengeteg "mérnököt" szórt a felsőoktatás a piacra, a cégek nagyon szabadon válogathatnak, ez is hozzájárult a hazai mérnöki bérezések mesterséges alacsony szinten való tartásához.

Érdemes néhány szót a multikról is említeni: Köztudott, nekik úgy jó magas a profit ha alacsony bérezéseket adhatnak. Ezt könnyű megvalósítani olyan kiszolgáltatott országban mint a miénk is. Megjelenik a bérrabszolgamunka, és nem igaz hogy csak a gyári melós szintjén, mert a mérnöki szinteken is. Osztrákoknál és németeknél kb. 6ezer Euronal indulnak a mérnöki bérezések, nálunk meg ugyanarra a munkára kiszúrják a szemünk ennek töredékével....

2022. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Hiába érzed kevésnek, többet nem nagyon adnak. Idővel persze, ha lesz elég tudásod és jól beszélsz angolul és vagy németül akkor jóval nagyobb fizukat is elérhetsz. Sajnos ez nem IT szektor ahol egy pályakezdő is legalább bruttó 600-700 ezret keres. Egyébként egyetértek a 7-es válaszolóval, de persze ez is csak az IT-n kívüli mérnöki pozíciókra igaz.
2022. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nettó 500, azaz bruttó 750 kezdőként?! :O Hát legyen szerencséd! A kérdés, hogy mennyire van szükséged erre a munkára. Ha minden mindegy alapon pályáztad meg, akkor lehet kockáztatni, hátha bejön. De mérget ne vegyél rá!
2022. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 totolala ***** válasza:

Egy normális mérnök (gépész, villany, mecha, automarizálás)

Kezdő bére br. 500-600 vidéken.

Na most nem akarok bunkó lenni, de én qualitysként nem mernék br.450-500nál többet kérni.

2022. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!