Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Élelmiszermérnök Msc vagy...

Élelmiszermérnök Msc vagy ÉLELMISZERBIZTONSÁGI ÉS –MINŐSÉGI MÉRNÖK msc éri meg jobban elhelyezkedés / fizetés szempontból?

Figyelt kérdés

Tantárgyi programot elnézve az én elképzeléseimhez közelebb áll a Minőségi msc, de a legtöbb álláshirdetéshez a sima "Élelmiszermérnök" van bejelölve. Vagy azokra a pozikra lehet pályázni ezzel a végzettséggel is?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 18. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Egyik se, az élelmiszeripar megdöglött magyarországon, ami van se fizetik meg.


Élelmiszeripari technikusival (húsipari szakirány) nettó 150 ért melózhatnék, vagy hentesnek felvennének, inkább elmentem biztonságiőrnek, haverom az élelmiszeripari minőségellenőri laborgyakorlatával elment még elvégzett egy EÜ átképzést, és vérplazmagyárba melózik nettó 300 ért, másik volt osztálytársam ugyanazt végezte mint én, plusz elvégezte szegeden az élelmiszermérnökit, nettó 250 et kap.


Ha nem vállalkozol az élelmiszeriparban akkor csak rabszolga vagy.


A módosgazdák meg a szemetet is megetetik a néppel miután felvették a támogatást aztán csak röhögnek a százmillióikon ülve.

2021. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Dehogy döglött :D míg minden haldoklott az elmúlt 1 évben, mi a gyárban terheltünk ugyanúgy.


Én élelmiszerbiztonsági és minőségi mérnök vagyok, 1,5 éve végeztem, laborvezetőként dolgozom és elég jól keresek. Az alapszakom nem elelmiszermernok, de azt tanuld, ami jobban érdekel, ezekre az állásokra bármelyikkel felvehetnek. Joly joker szak az, ami az elelmiszeriparral kapcsolatos

2021. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Második, és milyen iparban vagy az élelmiszeren belül?

Hol végeztél, mikor? Tól-ig, mennyi a jövedelmed laborvezetőként?

2021. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szegeden végeztem, írtam mikor, 2 éves a képzés. Fizetést nem írok, mert proli szokás megbeszélni a fizetést, pláne, hogy semmit nem mnd neked, hogy sok-e, mert azt sem tudod, hogy az ország melyik részén élek.
2021. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha off:


És külföldre magyar élelmiszermérnöki diplomával (akár BSc, akár MSc) mennyire nehéz kijutni?

Mondjuk Ausztriába, Németországba,vagy Angliába.... (tehát német vagy angol nyelvterületre)

2021. febr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mérnökként az esetek túl nyomó részében az agrár , építő illetve élelmiszer ipar felejtős. Legalábbis jóval szerényebb béreket lehet elérni mint egy gép vagy jármű ipari multinál, vagy mondjuk az IT és villamosmérnöki ágazatban. Építő, építész, agrár, élelmiszer, és ezekhez kapcsolódó mérnök szakokat én nem erőltetném. Gépész, villamos illetve IT-s mérnököknek jobbak a lehetőségeik jóval.
2021. febr. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, hogy egy villamosmérnök vagy egy gépészmérnök jobb? Ezt mindenki tudja, nem ez volt a kérdés. De aki élelmiszeriparban gondolkozik,azt abszolút nem hatja meg az autók és társaik, csak azért, mert mindkettő szakma nevében benne van, hogy mérnök. Semmi értelme az ilyen válaszoknak
2021. febr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a nagy tervem, hogy élelmiszermérnöki után 5év tapasztalattal elmegyek gyógyszergyárba GMP auditorként. A legtöbb álláshirdetésnél már ott van az Élelmiszermérnök Msc, mint elfogadott végzettség.Vegyész vagy biomérnökire nemhiszem, hogy be tudnék kerülni a jelenlegi tanulmányaimmal.
2021. febr. 22. 14:46
 9/10 Bakó Máté válasza:
Ez úgy működik, mint mindenhol. Élelmiszermérnökként is lehetsz sikeres ha megvan a kellő alázat és nem csak bemagoltad a 7 félév anyagát aztán kidobtad a kukába. Szóval tényleg nincs sok kereslet de a jó élelmiszermérnökökre mindig van kereslet.
2021. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Biológus vegzettségre nem gondoltál? Szintén sokan dolgoznak ezzel gyógyszergyárban auditorként. Van levelezőn is, bár megjegyeznem a kapcsolatépítés sokat számít. Ha megvan az felsőfokú végzettség gyakorlat bedumálhatod magad sok helyre. :)

2022. dec. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!