Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a bajuk a tanároknak?

Mi a bajuk a tanároknak?

Figyelt kérdés
Elég sok pénzt keresnek (többet, mimt az átlag) 300-400k-t hazavisznek és sír a szájuk... Arról nem is beszélve, hogy rengeteg fizetett szúünetük van (őszi, téli, tavaszi, nyári), sok szabadságuk, napi 6 órát dolgoznak, azt is szünetekkel... Mi is a probléma?

2022. nov. 18. 20:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

Isti22 válaszán jön át legjobban a ballib propaganda túltolt befolyásoló hatása, hogy már időben is 12 évvel ezelőttre helyezi el az oktatással kapcsolatos problémák indulását, mintha előtte más lett volna.


Az ellenzék meg már hosszú évek óta minden tüntetésbe, sztrájkba beleáll,ez köztudott, mert ezáltal tud a kormány ellen hangolni.


Az is vicces volt, amikor Pankotai Lili bazdmeghirtévés beszéde tetszett ellenzéki politikusoknak. :)


Dúró Dóra legalább ebben a témában normálisan nyilatkozott, neki pl. nem tetszett a beszéd szövege.


Az ellenzéknek mindegy, hogy 14 évesekkel tüntet,akik azt se fogják fel, miről van szó, csak tüntetni tudjon már .

2022. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

207 ezer forintot viszek haza 30 évesen, 5 év tanítás után. Miután kifizettem az albérletet meg a rezsit, marad 80 ezrem egy hónapra, ebből kell fizetni étkezést, ruházkodást, tömegközlekedést, háztartási cikkeket, stb...


Nem napi 6 órát dolgozunk, hanem napi 6 tanórát tartunk meg. Emellett ott van a rengeteg adminisztráció, dolgozatok összeállítása, kijavítása, ügyeletek, értekezletek, munkaközösségi és tantestületi feladatok, szülőik, fogadóórák, versenyfelkészítések, fizetetlen helyettesítések... Mindezekért egy fillért sem kapunk.


Irodalomtanár vagyok, van 7 magyaros osztályom. 31 és 39 fő közti osztálylétszámokkal. Mindegyik osztályban havi egy esszét minimum írnak, amit ki kell javítanom. Láttál már középiskolások által írt esszéket? Sokszor negyed órát ül az ember egy felett, mire kibogozza, mit akart írni a diák. Most ezt az időt szorozd be a diákjaim számával, és talán megérted, hogy miért megy el napi 2-3 óránk még az otthoni munkával.

2022. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

Az ellenzéknek a tüntetésekbe való beállás azért jó, mert már kamaszkorban el tudják ültetni a bogarat a gyerekek fülébe, hogy Orbán a sátán, hogy le tudják egyszer váltani a kormányt.



Megjegyzem, alapból undoritó ezt a korosztályt politikai célokra felhasználni. Nyilván a gimiseknek halvány lila gőzük nincs semmiről. de hatékonyan befolyásolhatóak.

2022. nov. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
viszked nekik
2022. nov. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
2022. nov. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

8: Nem tartanak el senkit és nem bérelnek lakást. Nem tartanak fenn autót, nem művelődnek, nem járnak el nyaralni, nincs szükségük gyógyszerekre. Például. De amint ebből 2 már van, már nem jössz ki.

Esetleg nem csak pénzből élnek, hanem háztájiból.

2022. nov. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

"207 ezer forintot viszek haza"

Diplomásként, pótlékokkal.

2022. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

"207 ezer forintot viszek haza 30 évesen, 5 év tanítás után"


Én 36 éve dolgozom, 283 ezret viszek haza (nettó). Szintén "állami" szféra. Ehhez képest a 207 ezer 5 év után "mesés" fizetés. Utolsó mondatom viccnek szántam. Nem tudom, hogy melyikünk áll rosszabbul anyagi megbecsülésből.


Nyilván ez semmire sem elég, nem az irigység beszél belőlem, de azért elgondolkodtató.

2022. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Itt egy nagyon jó, friss videó, ami tökéletesen összefoglalja az igazságot és amit eddig sehol nem láttam így kimondva, érdemes végignézni és elgondolkodni rajta:


https://www.youtube.com/watch?v=5ELBypFOMys


Ha valaki már ezek alapján sem képes megérteni, hogy mi a baj, az menthetetlen...

2022. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem honnan terjedt el ez a tévhit, hogy sokat visznek haza amikor a bértábla nyilvános! Tessék megnézni, illetve elolvasni az irodalomtanár kommentjét és elgondolkozni, hogy miért van hatalmas pedagógushiány, ha az olyan "könnyű" munka.
2022. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!