Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adójóváírás. Hogy is van ez?...

Adójóváírás. Hogy is van ez? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Szept 1.én kezdtem dolgozni. Most kaptam meg az első bérpapírom, és látom, hogy nem számoltak nekem adójóváírást. Rémlik valami, hogy annó tanultuk, hogy erről nyilatkozni kell (hogy igénylem-e), de tőlem senki nem kérdezte (pedig elvileg kaphatnék). Szóval most mit csináljak? El lehet intézni, hogy jövő hótól kapjak adójóváírást? És a szeptember havit utólag (a bevalláskor) megkapom?
2010. szept. 29. 19:58
 1/3 anonim válasza:
Év elején kell róla nyilatkozni, hogy év közbeni munkakezdésnél mi a helyzet, nem tudom. Elintézni a céged könyvelőjénél/bérelszámolójánál/adminisztrátornál (attól függően, nálatok mi van) kell elintézni. Ha bérszámfejtés előtt szólsz neki, következő hónapban már kaphatod. És igen, a jövő évben beadandó adóbevalláskor igényelheted vissza.
2010. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csak szeptemberben kezdtél dolgozni, akkor teljesen mindegy ebben az évben, hogy mit csinálsz.

Év végén úgyis visszakapod az összes befizetett adódat.

Négy hónap alatt nem tudsz annyit keresni, hogy adóznod kelljen. (vagy csak egy durván magas fizetéssel)

2010. szept. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilatkozni kellett volna, de még most is kérheted, a következő bérszámfejtésnél már figyelembe veszik.

Ha több a számított SzJA előleged, mint a havi adójóváírás (15100 Ft), akkor kérheted, hogy a szeptemberben figyelembe nem vett adójóváírást tévesen levont sdóelőlegként szerepeltessék, és így addig nem fizetsz SZJA előleget, amíg el nem fogy ez a 15100 Ft, amit szeptemberre nem érvényesítettek.

Ha nem csinálják meg, akkor csak jövőre, az éves adóbevallásban tudod visszaigényelni; leghamarabb márciusban.

Adóznod minden forint után kell, még a minimálbér sem adómentes, havi 769 Ft SzJA előleget vonnak belőle (ha érvényesítik az adójóváírást) Az adójóváírást csak azokra a hónapokra érvényesítheted majd az adóbevallásodban, amikor bér jellegű jövedelmed volt.

2010. szept. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!