Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek után ha nem akarok ott...

Ezek után ha nem akarok ott dolgozni érthető? (LIDL)

Figyelt kérdés

2 hónapja dolgozom a Lidl-nél. Tudni kell hogy sosem dolgoztam még előtte élelmiszer boltban, kasszázni sem kasszáztam. Kb 1 hónapja kasszázok, előtte csak árut pakoltam. Tisztában vagyok vele hogy nem vagyok gyors, a többiekkel a tempót sem tudom felvenni jelenleg, mert odafigyeléssel próbálom csinálni a feladatokat. Kasszában vagyok, ahol elvárják a gyorsaságot, és mivel sosem kasszáztam, igyekszem odafigyeléssel kasszázni, ami miatt kicsit lassabban kasszázok mint mások. Ma a műszakvezető azt mondta hogy ha ilyen lassú vagy, és nem tudom felvenni a fonalat a többiekkel, inkább menjek haza, nem hátrálltassak másokat.

Ledolgoztam a műszakomat, jelenleg úgy érzem hogy nem mennék be többet dolgozni. lehet én reagálom túl, de olyan hangnembe mondta, hogy kb 1 percig senki meg sem szólalt a mikrofonba. Elment a kedvem az egésztől :( Ja azt is mondta hogy azóta van nagy sor mióta ott vagyok, de mikor ma végeztem és nálam sokkal profibbak kasszáztak ugyan úgy nagy volt a sor. Egész nap engem hesszelt, célozgatott rám, hogy lassú vagyok, szünetre is alig akart elengedni :( Most nagyon ott tartok hogy többet be se megyek, csak nem vagyok akkora gerinctelen hogy ilyet tegyek.



2022. nov. 26. 16:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, de az sem korrekt, ha szó nélkül lelécelsz, mert akkor te sem vagy különb. Első fokozat az lenne, hogy megbeszélitek az incidenst. Ha viszont amúgy sem akarsz maradni, szintet léphetsz és egyből beadhatod a felmondást.
2022. nov. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!

Azt jó ha tudod, hogy hülyék mindenhol lesznek. Ideális munkahely nem hiszem, hogy létezik.


Beszéld meg a főnökkel, hogy Te lassúbb vagy ugyan, de precízen dolgozol, figyelsz, hogy a szívsaláta helyett ne tépősalátát üss be a pénztárgépbe. Legyen kedves és adjon időt a felpörgésre, mert Te csak 2 hónapja vagy itt, míg a többiek hosszabb ideje, nyilván nem lehet a kettőt összehasonlítani. Plusz kérd meg arra, hogy a bántó stílusát Veled szembe ne alkalmazza, mert nem vagy a kutyája. A végén köszönd meg. :)


Ha továbbra is úgy gondolod, hogy ez Neked nem fog menni, ahogy tőled elvárják, akkor mondjál fel. Ha 3 hónap próbaidőd van, akkor még 1 hónapig tesztelheted magad és az alatt dönthetsz.


Remélem, hogy jól alakulnak a dolgaid.


Én varrodát vezettem. Ott is pörögni kellett, darabszámok voltak. Egyetlen egy kislány volt, aki nem tudta hozni a teljesítményt, mindenki más igen. Nem bocsátottam el, mivel soha nem gyártott selejtet, amit javítani kellett volna. Nagyon szép munkákat adott ki a kezéből. Ebből is lehetett tudni, hogy igényes volt a munkájára. Miért is ne becsültem volna meg ezért? Lehúzta a teljesítményünket ugyan, de nem érdekelt, megmagyaráztam a felsőbb vezetőségnek, hogy szükségünk van ilyen dolgozókra is.

2022. nov. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igazából több vezető van, mindegyik nagyon normális, az említett személy is az volt, de tegnap valahogy megvaltozott, engem szapult egész nap, mintha bántottam volna őt bármivel is. A többi vezető is említette hogy lassú vagyok, de nem olyan stílusban, mint azt ő tette. Annyi hogy lassabb vagy ,próbáld felvenni velünk a tempót. Ennyi. De nem az hogy inkább menj haza mert így nincs értelme hogy így itt dolgozol, stb.
2022. nov. 27. 10:33
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

13: akkor azt mondom, hogy első körben nézd meg, hogy csak reggel felb@szta valami az agyát, vagy ez általános. Mivel ott hirtelen nem reagáltad le, ezért napokkal később már felesleges ebből ügyet csinálni.



Ha újra előfordul, akkor azt tanácsolom, hogy rögtön aznap beszélj vele, normál hangnemben kérdezd meg, hogy mi a probléma, másoktól nem kaptál ilyen visszajelzést, nyilván nem te vagy a leggyorsabb, de a kasszát még szoknod kell. Arra figyelj, hogy ne menj bele a kiabálásba, mert azt ő fogja nyerni, ha más nem a vezetői pozíciójával visszaélve.



Amit még megtehetsz, hogyha újra előfordul, akkor egy másik vezetőhöz fordulsz.



Legrosszabb esetben ugyanott leszel mint most, hogy fel kell mondanod, de akkor legalább megpróbáltad másként megoldani, és semmivel nem vagy hátrébb, mintha az első kiabálásnál rögtön felpattansz, és lelépsz

2022. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Na hát mindent tisztáztam. Kiderült hogy amugy is elnakartaknküldeni, jött volna ünnepeknután a leepítes. Mondom azt nem várom meg.

Most kicsit kilátastalannak találom hogy mi lesz, de igyekszem minnél hamarabb munkát keresni.

2022. nov. 29. 11:17
 16/22 anonim ***** válasza:
42%

eléggé szemét banda akkor, hogy ünnepek után gyorsan leépítés...


de legyünk őszinték, nem véletlenül keresnek új embert mindig. Eléggé kevés pénz az azért a hajtásért.

2022. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Említettem mindent, monta a főfőnök hogy igaza volt, csak nem épp jól kezelte le, mondhatta volna türelmesebben is. Azt monták 2 hónap alaltt nem látták hogy fejlődnék, se a kasszában, se a pakolásban, sosem csináltam iylet, lassabb voltam mint a többiek ahogy elvárták volna, lehet hónapok kérdése és belejöttem volna. N amind1, igyekszem keresni olyan munkát ahol nem emberekkel kell foglalkozni, nem fontos az időbeni hajtás, olyan gyorsan dolgozz hogy leszakad a kezed szinte. Sajnos igyen szerencsétlen vagyok. H atuttam volna nem hagyom fel az előző munkahelyemet a Lidl miart,t hiába kerewstem kevesebbet, d elegalább a főnök normális volt, és megbecsült. mostmár mind1 nagy tanulólecke volt ez számomra.
2022. nov. 29. 20:05
 18/22 anonim ***** válasza:
23%

Magyarországon rabszolgatartás van, itthon még a ... is kihajtják belőled, azért a havi 300ért amit a lidlben kapsz ( 730 euró...)


Hány éves vagy?

2022. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
300? annyit nem kaptam sajnos. 25 vagyok jelenlef
2022. nov. 29. 23:26
 20/22 anonim ***** válasza:
41%

"Kiderült hogy amugy is elnakartaknküldeni, jött volna ünnepeknután a leepítes. "



Tecskó 2... Az is ezt csinálja!

2022. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!