Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Webáruházban jelenleg 7-8...

A legrosszindulatúbb kérdése:

Webáruházban jelenleg 7-8 ezer, majd később tervezett 14-15 ezer termék folyamatos monitorozására elégséges egyetlen ember?

Figyelt kérdés

Raktáros vagyok, az egyik viszonteladónk érdeklődik irántam, hogy a webáruházukat kezelni szívesen átvennének, viszont kissé meghökkentem a forgalmazott termékmennyiségen, hogy erre elegendő lenne-e egyetlen személy.

Lényegében a főbb feladatkörök az alábbiak lennének:


- 7-8 ezer termék napi szintű monitorozása, ármódosítás

- SEO, Google Ads, Árukereső, Árgép

- termékleírások készítése kútfőből (jelenleg a 7-8 ezer termék 99%-án nincs termékleírás)

- termékleírások készítése angol nyelvről

- termékgrafika, termékfotózás


Plusz még naponta 80-100 új termék kerülne fel a már meglévőkön kívül, ezekre termékleírást fordítani, írni, SEO, beárazni stb. Jövő ilyenkorra a cég meg akarja duplázni a forgalmazott termékek számát, azaz a cél az, hogy a webáruházban minimum 15 ezer termék pörögjön.


Azon gondolkodtam, hogy erre vajon elég lenne egy ember? Sajnos nincs összehasonlítási alapom, ugyanis a jelenlegi munkahelyem maximum 1000-1500 terméket forgalmaz a webáruházban, két munkatársam monitorozza folyamatosan a webshopunkat (SEO, Árukereső, árak, frissítés, új termékek, leírások készítése, grafika rajzolása stb.), viszont 15 ezer termékre egyetlen munkatárs nem kevés kicsit emberi erőforrásban mérve? Eléggé kellemetlen tud lenni, ha nem a megfelelő árak vannak fent napi frissítéssel a termékcsoportokban, s pontatlanok a termékspecifikációk, erre mi nagyon-nagyon ügyelünk, de vajon ennek a termékmennyiségnek - amivel mi foglalkozunk - a sokszorosa felügyeletét képes elvégezni egyetlen ember?


Itt a két emberünk nettó 280-at keres, kellemes munkatempóban, barátságos, nyugodt munkakörnyezetben. A konkurens cég nettó 320-at ajánl.


Túlságosan alábecsülhetem az emberi hatékonyságot, vagy akár saját magamat? Szerintetek?



2022. nov. 29. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a mennyiség, eleve 2-3 munkakört fednek le a feladatok.


Az pedig nem egy profi cég, ahol a SEOs csinálja a termékfotózást.

2022. nov. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha valami friss, tőke nélküli kisvállalkozás, akkor valószínűleg megfelelően automatizálva vannak a dolgok, és vannak kész eszközök amik csökkentik az adminisztrálást, úgy bőven elég tud lenni egy ember erre, igen.
2022. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
76%
Hogy mi van? :D A raktárost veszik fel termékleírásokat meg SEO-t csinálni? :D Jó kis cég lehet, még szerencse, hogy ez nem egy klinika, mert akkor tuti a portás végezné a szívműtéteket.
2022. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" 7-8 ezer termék napi szintű monitorozása, ármódosítás "

Feltételezem, hogy nem kell minden nap az összes terméket átárazni, módosítani. Ettől függetlenül szerintem ez a munka nem "egy emberes".

2022. nov. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha valami friss, tőke nélküli kisvállalkozás"


Tőke nélküli kisvállalkozás biztos nem lehet, mert annak nincs pénze 7-8 ezer féle termékre se, nemhogy duplájára.


Amúgy nyilván nem elég erre egy ember.

2022. nov. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Behúzza nagyker API-jával a termékeket, ha jön rendelés akkor elbattyog és megveszi a vevőnek. Nem ritka mutatvány a "külső raktár".
2022. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem ez nem egy emberes munka, de fugg a beszállítóktol is, mennyire webaruhazra keszen adjak a termekeket es tajekoztatnak a termekek elerhetosegerol. Szerintem aki ilyet ker egy embertol, azt se tudja mit jelent ez a gyakorlatban. Felteve ha szinvonalas webáruházat akar 2022 ben.
2022. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!