Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondási idő alatt...

Ha felmondási idő alatt látványosan nem csinálok semmit, annak lehet valami következménye?

Figyelt kérdés
Nem hajlandóak lerövidíteni a felmondásom, viszont már nagyon elegem van ebből a munkából.

2022. dec. 10. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Lehet - pont ugyan úgy számonkérhető leszel, mint nem felmondási idő alatt.
2022. dec. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
persze, kirúgnak
2022. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
A fizetést megkapod a felmondási időre? Igen, akkor miért merül fel hogy ne dolgozz? Tényleg milyen szemét ez a munkáltató, elvárják hogy az ÁLTALAD ELFOGADOTT szerződés követelményeit teljesítsd, ki hallott már ilyenről... Remélem a leendő munkahelyed tudomására jut hogy ilyen pióca vagy.
2022. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Attól, hogy a felmondási idődet töltőd, és haragszol a munkáltatóra, mert él a törvény adta jogával, még nem szűnik meg a munkavégzési kötelezettséged. Ugyanúgy köteles vagy a legjobb tudásod szerint elvégezni a munkát, ahogy eddig is kellett volna.


Nem is értem a felmondási idő alatti másképp viselkedést.


Ahogy eddig is, ha nem végzed el a munkádat, akkor felelősségre vonhatnak miatta. Semmi különbség nincs a felmondási idő alatti és az azon kívüli kötelezettségeidet illetően.

2022. dec. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Ki ez a sok szarházi itt, aki a cégeket védi? Csak nem ugyan az az egy ember kommentel többször?


Szerintem ne csinálj semmit, nem lesz semmiféle felelősségre vonás meg nem fog semmilyen másik cég tudomására jutni, én is ezerszer csináltam már így.

Ezért van az, hogy értelmesebb cégek elengedik közös megegyezéssel a dolgozót, mert ennek meg semmi értelme, hogy egy havi bért fizetnek még feleslegesen.

Nem kell őket sajnálni, fizettek vokna jobban meg bántak volna normálisabban veled.

2022. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
#5: Nem, azok, akik úgy gondolják, hogy egy szerződés aláírásakor jogokat és kötelezettségeket is kapsz/vállalsz, az nem működik, hogy csak egy egyikkel élsz.
2022. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

miért még bejársz a céghez?

moziban vagy színházban dolgoztál?


hanem inkább most járj filmet nézni, munkaidőben.

2022. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Szerződés aláírásakor blablabla...


Nem érdekel senkit. A mocskos adócsaló vállalkozók mindig fölényben vannak az alkalmazottakkal szemben, megtilthatják a szakszervezet-alapítást, trükközhetnek a túlórákkal, fizetéssel, munkavédelmi szabályokkal meg mindennel, érdekes, olyankor nem számítanak a jogok és kötelezettségek.

Csak nem te is ilyen pióca "vállalkozó" vagy, mint a magyarok 99%-a? Fejlődni nem tudtok 30 éve, csak tartani a markotokat az állami/EU-s pénzek felé, meg trükközni a járulékokkal, aztán ha faképnél hagy valaki titeket, sírtok mint egy csecsemő.

2022. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

#8: XD, de fáj valami valakinek. Te meg trükközhetsz a felmondási idővel, mint a kérdező, trükközhetsz a táppénzzel, lophatod a napot, lophatsz a munkaáltatótól. Lehet sírni, de pont olyan a munkavállaló, mint a munkáltató.


Ja, hogy lehetne képezni magad, lehetne menni jó pénzért jó helyre dolgozni? De ahhoz már nem azt kellene nézni, hogy rövidítsd meg a másikat, és hogyan teljesítsd a minimumot, hogy éppen ne rúgjanak ki.

Mondjuk akkor nem is lehetne mást hibáztatni a saját teljesítmény (hiánya) miatt


Egyébként nem vagyok vállalkozó...

2022. dec. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#8: Szerintem ez nem ilyen fekete vagy fehér. Vannak ilyen trükköző, "mocskos" vállalkozók is, de naplopó, szintén trükköző munkavállalók is.
2022. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!