Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondási idő alatt nem...

1newage1 kérdése:

Ha felmondási idő alatt nem megyek be pár napra dolgozni annak lesz valami következménye?

Figyelt kérdés
2,5hónappal ezelőtt kértem ki szabit és akkor elengedtek és a programom előtt 5nappal benyögik, hogy mégsem mehetek el, mert felmondási idő és ez meg az..., és megnepróbáljak táppénzre menni, mert akkor fellülvizsgáltatják az orvost...meg sok szivatós kamuszöveg... Ha ez esetben az adott napokon nem megyek be dolgozni annak lehet következménye?

2016. aug. 4. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerződésszegés.
2016. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És akkor mit csinálnak? Max nem fizetik ki az adott hónapomat nem?
2016. aug. 4. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ők sem gondolták komolyan.. Nincs időarányosan bent maradt szabadságod amit ugye vagy ki kell adniuk, vagy ki kell fizetniük. Ha van, akkor ragaszkodnék ahhoz az időponthoz, ha nincs, akkor betelefonálsz aznap, mikor nem mész, hogy "váratlan elintéznivaló" miatt nem tudsz menni. Illetve ha van kollektív szerződés, abban mi van erről az esetről. Nagyobb cégek ha mégsem engedik szabadságra azt, akit korábban elengedtek, akkor meg kell térítenie a dolgozót ért "kárt". Ha pl. utazás lett volna, akkor utiköltség..
2016. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már közöltem velük és nem mentem be, velemne szórakozzanak. Ha elengedtek ne 5napoal előtte nyögjék be, amikor már visdua se tudommondani
2016. aug. 4. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!