Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kommunikációs gyakornokként...

Kommunikációs gyakornokként milyen helyekre lenne érdemes jelentkeznem és milyen kvalitásokkal kellene rendelkezni?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem hirdetésekre szeretnék jelentkezni, hanem magamtól megpróbálni helyeknek írni, ahol kommunikációs/PR/marketing gyakornokként tudnának alkalmazni. Természetesen beszélek angolul, jó kommunikációs képesség jellemez, egyetemen is minden beadandóm ötös volt. Gyakorlatban azonban nem tudom milyen ismereteket várhatnak el. Sajnos Office programokon kívül számítógépen máshoz nem értek, valamint eddig nem dolgoztam ilyen területen, úgyhogy tapasztalatom sincs, most kell elkezdenem a kötelező szakmai gyakorlatomat. Nem ilyen hatalmas multik gyakornoki programjaiban szeretnék részt venni, hanem valami kisebb vállalatnál. Erre esetleg van valamilyen tipp, hogy kiknek érdemes írni? Budapesten.

2022. dec. 13. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Hatalmas multik gyakornoki programjába igyekezz bekerülni. Ez akkorát fog lendíteni a karriereden, amire egy kisebb cég nem képes. Kisebb cégeknek eleve nincs is kommunikációsuk. Ne feledd, hogy nem csak az eleve túlképzett kom szakosokkal, hanem a szintén túlképzett marketing szakosokkal is versenyzel az álláspiacon, akik eleve jobbak, mint ti (mivel jobban értenek az üzlethez és a marketinghez is, mint ti – sajnos ez van). Úgyhogy irány a nagy multik világa. Minden követ mozgass meg, hogy be tudj kerülni egy minél nagyobb nemzetközi márkához.
2022. dec. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a tanács a multi volt, de ha esetleg az most nem opció, ilyen különböző segélyszervezetek szerintetek tudnának alkalmazni? (fizetést nem is várok el) Gyakornoki programot egyiknek a honapján sem látok, ettől függetlenül érdemes lehet ott próbálkozni? (Vöröskereszt, ökumenikus segélyszervezet, ilyenekre gondoltam)
2023. jan. 15. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Az angol meg önmagában kevés, szakmai angol kéne, ill. egzotikus nyelvek ismerete...
2023. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!