Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így szabályos? (25 év...

Ez így szabályos? (25 év alatti szja kedvezmény)

Figyelt kérdés
A céggel ahova jelentkeztem megegyeztünk X ft nettó fizetésben (amihez ugye még hozzáadódik az szja kedvezmény, mivel 25 év alatti vagyok). A szerződésemben viszont egy olyan bruttó összeg szerepel, ami alapján úgy kapnám meg az X összegű nettómat, mintha abban már benne lenne az adókedvezmény is. Tehát nem pluszba adódna hozzá az X-hez. Továbbá mondták azt is, hogy 25. évem után kapnék egy szerződesmódosítást, amiben a bruttómat felemelnék. Akkor lenne annyi, mimt aminek (szerintem) most kellene lennie. Eredmény: olyan mintha nem is kapnék szja kedvezményt. Ez így rendben van és máshol is így csinálják, vagy át akarnak verni? Plusz mi a garancia arra, hogy a 25. életévem betöltése után megkapnám az emelt bruttót? A szerződesben amit kaptam ez nem szerepel.

2022. dec. 15. 00:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Igen szabályos, a legtöbb helyen nem így van, nincs rá garancia.
2022. dec. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Ha nettóban egyeztetek meg, akkor nettóban egyeztetek meg, ez a te lúzerséged volt.


A nettóhoz nem 'hozzáadódik' az SZJA kedvezmény, hanem a bruttóból 'nem vonódik le'. Ezért erről kellett volna tárgyalnod.


Az hogy idővel megadják-e, nincs rá garancia.

2022. dec. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
17%

Ez nem oké. Nekem a mostani munkahelyenmen nettóban beszéltük meg a fizetésem, de úgy csinálták meg, hogy szja visszatérítés nélkül kapjam azt a nettót, az azon felül lévő szja visszatérítést meg hozzá adták.


Ez szándékos átverés a munkáltató részéről, mert nyílván tudták, hogy te is egy ilyen konstrukcióra gondoltál, ez abból kiderül, hogy 25 éves korodban rögtön emelnének a bruttódon, hogy ugyan annyit tudsz keresni mint most.


Ennek ellenére és ennek hallatára rögtön rávágtam volna, hogy "Elnézést, félre értettük egymást" és kifejtettem volna.


Meg mi az, hogy majd ha 25 leszel, akkor majd új szerződés és ugyan ennyit fogsz keresni. Infláció és piaci viszonyok miatt lehet 1 év múlva is drasztikusan magasabban kéne fizetniük téged. Ebbe szóban sem egyeznék bele.

2022. dec. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
#3 Attól, hogy erkölcsileg nincs rendben még szabályos.
2022. dec. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

4# Ja, de ha a piaci értéke ennek a munkának X ezer forint, akkor eleve felkészültek, hogy ennyit fizetnek különben senki sem menne oda.


Szóval ha neked X-50ezret ajánlanak, akkor szimplán odébb állsz és lehet már abban a pillanatban megállítanak és megadják a pénzt.


Hiszen találtak a munkára egy alkalmas embert és nekik a további keresés pénzbe kerül, hiszen a HRen elpocsélotak X órát veled és még elfognak más emberekre ennek a 20x-át mire találnak még egy alkalmas embert. Meg nyílván azért keresnek embert, mert van egy betöltetlen pozíció, így a cég extre profittól is elesek ha te felállsz.


Ilyen helyzetben sokan azt hiszik, hogy "szerencsések", hogy megkapták a lehetőséget és befogják a szájukat pedig van minimális tárgyalási lehetőség minden munkakörben.

2022. dec. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha bruttóban tárgyaltatok volna jogos lenne.de te leszögeztél egy fix nettot. Es megadják. Ez hiba volt. Igy az szja kedvezmény a munkáltatonak lett kedvezmény.

Ha meg nehezen találnak embert a poziciodra inkabb emelnek a bruttodon 25 évesen, hogy a nettod ne legyen kevesebb kedvezmeny nelkul.

2022. dec. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell bruttóban megegyezni nem pedig nettóban. Az adót levonják nem pedig hozzáadják.

Ha azt mondom hogy 500 ezret szeretnék fizetésnek, akkor az bizony 500 bruttó lesz.

2022. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nincs ezzel semmi probléma,te rontottad el mert nettóban tárgyaltál,ez egy jó tanulópénz lesz arra hogy mindig bruttóról kell megegyezni mivel a szerződésben is az szerepel.A bruttó fix,a nettód változhat az adókedvezmények miatt,a főnök úgy csinálta meg a szerződést ahogy megbeszéltétek.
2022. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Viszont nincs semmi kőbe írva.


Még lazán tud változtatni a feltételeke ha ezt az ajánlatot elutasítja. Én is minden állásajánlatnál alkudozok még a fizetésen.

2022. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod nekik hogy nem kivanod igenybe venni az szja kedvezmenyt( majd csak egy osszegben jovore).

Kitoltod a papirt es kered hogy a nettod maradjon.

2022. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!