Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így szabályos? (25 év...

Ez így szabályos? (25 év alatti szja kedvezmény)

Figyelt kérdés
A céggel ahova jelentkeztem megegyeztünk X ft nettó fizetésben (amihez ugye még hozzáadódik az szja kedvezmény, mivel 25 év alatti vagyok). A szerződésemben viszont egy olyan bruttó összeg szerepel, ami alapján úgy kapnám meg az X összegű nettómat, mintha abban már benne lenne az adókedvezmény is. Tehát nem pluszba adódna hozzá az X-hez. Továbbá mondták azt is, hogy 25. évem után kapnék egy szerződesmódosítást, amiben a bruttómat felemelnék. Akkor lenne annyi, mimt aminek (szerintem) most kellene lennie. Eredmény: olyan mintha nem is kapnék szja kedvezményt. Ez így rendben van és máshol is így csinálják, vagy át akarnak verni? Plusz mi a garancia arra, hogy a 25. életévem betöltése után megkapnám az emelt bruttót? A szerződesben amit kaptam ez nem szerepel.

2022. dec. 15. 00:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk minimum etikatlan a munkaltatotol hogy netto berigenyt ker es amikor megkapja beleszamolga az szja kedvezmenyt. Az szja kedvezmenyrol a munkavallalo dont, a munkaltato nem mondhatja azt hogy mar pedig te igenybeveszed hogy kevesebb bruttobol meg legyen a kivant nettod.
2022. dec. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
De gondolom azt beszélték hogy ő (a munkavállaló)igenybe veszi a kedvezményt
2022. dec. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ez már eső után köpönyeg...
2022. dec. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Sebaj. Jan 1 től emelések vannak
2022. dec. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Igazából sikerült kiharcolnom magamnak azt a bruttót ami járna, de vért izzadtam. 4 ember próbálta elmagyarázni nekem hogy hülye vagyok, mondván hogy az adókedvezmény nem nekem jár hanem a cégnek. Meg még direkt próbáltak szándékosan elbizonytalanítani ilyen kijelentésekkel, hogy "Miért, te azt hiszed hogy ez úgy működik, hogy az SZJA-t a cég nem utalja el a NAV felé hanem egyenesen a te számládra kerül? Az olyan, mintha feketén szerzett jövedelem lenne." Meg azt is megkérdezték, hogy "neked ez az előző munkahelyeden így történt?". Mondtam igen, mert ez így van. Mondtam nekik hogy még az előző munkahelyem könyvelőjét is megkérdeztem és ő is azt mondta nekem van igazam. Erre elkérték a könyvelő nevét és telefonszámát, hogy ők majd felhívják, hátha ők tudnak valamit rosszul. A vége az lett hogy elismerték az igazamat. (A könyvelőt természetesen nem hívták fel mert direkt rákérdeztem nála hogy keresték-e.) Szóval itt ők nagyon jól tudták hogy nekem az jár, egész egyszerűen át akartak verni. Mert ha nekem végig ugyanazt a nettót akarták adni és szerintük nekem nem jár az adókedvezmény, akkor mivel magyarázzák azt, hogy a 25. életévem után megemelnék a bruttómat? Mert nagyon jól tudták, hogy akkor lecsökkenne a nettóm. Ráadásként még egy érv, hogy át akartak verni szándékosan: felajánlották, hogy fél év után odaadnák prémium formájában a hiányzó (SZJA) összegeknek a felét. (Ezzel kapcsolatban is felmerül a költői kérdés, hogy ha szerintük nekem nem jár az adókedvezmény, akkor viszont miért akarták odaadni ennek az összegnek a felét?
2022. dec. 18. 22:50
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan esetek pl akiket a munkaugyiből vesznek fel dolgozni hogy a cég bértámogatást kap, hogy alkalmazzák a munkanelkulieket vagy gyesen levőket.


Ugy gondolták a felezéssel, korábban meg azzal, hogy elveszik az szja-d, hogy te kedvezz nekik azert, mert ők felvesznek dolgozni es igy előnyt tegyél a többi pályázóval szemben akikkel nem jár bértámogatás.

Lehet az a háttere is a dolognak hogy azert nyertél felvételt is, mert a cég ugy gondolta, kevesebb lenne igy a jarulekfizetési kötelezettsége.(ami 1 fő alkalmazottnál szinte semmi a többi alkalmazott munkabérének járulékaihoz képest, de mindegy)


Filléreskedők.

És az nagy gond hogy hazudósak is. Lehet még azt is ellenőrizgetnéd kéne nem e jelentgetnek ki be a hátad mögött(én 6 évet dolgoztam olyan cégnél, amit most tudtam meg hogy szinte félévente kijelentett engem, másnap meg be.)

2022. dec. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!