Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoktak olyat ,hogy fizetés...

Szoktak olyat ,hogy fizetés nélküli szabadság?

Figyelt kérdés
Ha pl nem elég az alap szabadság. Olyankor mi van ?
2022. dec. 16. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató adHAT, de nem kötelezhető rá, hogy adjon.


Kivéve persze olyan eseteket, hogy gyerekszülés után, amikor GYED/GYES, stb. van...

2022. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt bővebben is olvashatsz róla:


[link]

2022. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Fel van sorolva pár eset amikor te kérheted, amúgy te nem kérheted, a cég küldhet el rá.
2022. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a cég nem küldhet el fizetés nélküli szabadságra. Azt csak a te kérésedre adhat ki.
2022. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Négy éve vagyok fizetés nélküli szabadságon. Az ENSZ egyik szervezeténél dolgozom jelenleg külföldön, de a Magyarországi állásomat megtartottam, amin fizetés nélküli szabadságon vagyok, amíg a megbízatásom tart.
2022. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pl elfogyna a szabim ,mert csak 20nap van,nincs több. De szívesen elutaznék valahova ilyen esetben?
2022. dec. 16. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6: Az #1-ben leírtam a lényeget röviden.


Igényelheted a munkáltatódtól, de ő mondhat nemet.

2022. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
#6: Hogyne, nyaralni. Aztán meg kéred következő hónapban a fizetési előleget. Te kérvényezheted, nyomós indokkal, a munkáltató pedig eldönti, hogy elenged-e. Én pl. nem engednélek nyaralni így.
2022. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a szabin felül vehetsz ki indoklás nélkül 10 napot ami nem fizetett. Persze gondolom többet is vehetsz ki, de akkor biztos kell rá jóváhagyás meg indoklás.
2022. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Fizetés nélküli szabadságra a munkáltató önkényesen nem küldhet! Ez alap.


A fizetés nélküli szabadság igényedet neked kell benyújtanod a munkáltatód felé. Bizonyos esetekben köteles engedélyezni (ezeket az MT felsorolja, mint például gyerekgondozás -> CSED, GYED, GYES stb.), a fel nem sorolt esetekben dönthet úgy, hogy engedélyezi, és dönthet úgy is, hogy nem. Nem kell megindokolnia a döntését.


"elfogyna a szabim ,mert csak 20nap van,nincs több. De szívesen elutaznék valahova ilyen esetben"

Akkor nem utazol el, ha a fizetés nélküli szabadság igényedet a munkáltató elutasítja. Ez így működik. :)

2022. dec. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!