Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nemzetközis konténeres...

A nemzetközis konténeres kamionsofőrök csak a terminálok közt mozognak?

Figyelt kérdés

Csak a konti terminálok közt mozgatják a konténereket pl: Bp-Hamburg, Gdynia, Gdansk és ehez hasonlók?


Vagy ők is mint a többi sofőr járnak rakodni/lerakodni.



2022. dec. 20. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, mert létezik “háztól házig” full konténeres szállítmány - ilyenkor nincs értelme a terminálban kirakodni, átpakolni más fuvareszközbe és azzal kiszállítani a vevőnek.
2022. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

mindent (is) csinálnak :D Más cégek nevében nem tudok nyilatkozni, de amikor én csináltam mi általában kikötőből felvettük a rakott konténert, elmentünk lerakni, aztán vagy vittük vissza üresen a konténert a kikötőbe, vagy megraktunk és utána ment vissza a kikötőbe, de volt hogy csak üres konténerért mentünk a kikötőbe, onnan felrakni aztán vissza a kikötőbe, ilyen 200-300 kmes fuvarok voltak, főleg belga/holland belföld.


De volt olyan is hogy spaniferezni kellett, mert ponyvás konténer volt, és olyan is volt hogy nem volt rampa és ahol épp megálltam ott volt a lerakodás, felrakott a targoncás egy kézi targoncát és akkor húzgáljam ki a végére ahol ő majd leszedi. De olyan is volt hogy leraktad a konténert egy rámpára alvázzal együtt, leakasztottad, és felvetted a pótkocsit amin a már megrakott konténer volt rajta, vagy olyan hogy elmentél soloban valahova ahol ott várt a pótkocsi rajta a konténerrel. Csak ezzel az volt a szívás hogy ha aggregátoros konténer/alváz-ról volt szó, akkor néha üres tankkal hagyták ott

2022. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


fura, pedig a legtöbb kontis cég pont azzal keresi a sofőr nagy mellénnyel, hogy itt bizony a sofőrnek nem kell rakodni :D

2022. dec. 21. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 hát létezik tartálykonténer is, ott valóban nem kell rakodni :D Azt nem csináltam, de az egyszerűbb lehet mint ez, mert csak rádugsz egy csövet a tartályra, meg ahova le kell fejteni és kész :D Habár ott gondolom alap elvárás az ADR, és amikor sósavval kell dolgozni meg olyan gázokkal amik levegő hőmérsékletre gyulladnak, ilyenekkel nem szívesen melóznék még ha nem is kell nagyon semmit csinálni :D


Amúgy én se rakodtam állandóan, sőt elég ritkán, de előfordult azért.

2022. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És nemzetközis fuvarnál is volt olyan, hogy vitted vissza üresen a konténert?

Pl felvetted Hamburgba lerakodtál teszem azt valahol Franciába majd a fuvartáv fele üres és vissza Hamburgba?


Országon belül belföldön még oké, na de ilyen távolságokba is?

2022. dec. 21. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
nem nagyon, mondom én rövid távokat jártam. Néha volt ilyen 500-600 km de üresen nem nagyon mentem max ilyen 100-150 kmt. Amúgy nem csak ezekben a nagyvárosokban vannak kikötők, ilyen kisvárosokban is csomó terminál van, nem is kikötőnek hívják ezeket mert van ahol nincs is víz, hanem a vonat hozza a konténereket meg a pótkocsikat, rendes ponyvás pótkocsik is vonatoznak sokszor a húzó nélkül, pl lkw-walter csinál ilyeneket, meg régen egy időben a waberers is. És az ilyen kis terminálok még rosszabbak is, mert sokszor sehol senki, nincs kitáblázva mi-merre. Terminálonként eltérő mit kell csinálni, van ahol ki kell szállni és az autó mellett ácsorogni, van ahol tilos kiszállni és bent kell maradni, van ahol ha kiszállsz de nincs rajtad a sapka már kiabálnak is vagy csak leszarnak amíg rá nem jössz hogy lehet kellene a sisak, és akkor hirtelen mindjárt jönnek is a konténereddel, van ahol pl neked kell megkeresni a konténeredet és akkor mellette parkolni amíg nem jön arra egy targoncás aki rádrakja szóval... elég nagy káosz, de ha már 1x jártál ott következő alkalommal tudni fogod a rendet :D
2022. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!