Bűnügyi nyomozó?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, a bűnügyi nyomozó szakirány foglalkoztat a leginkább, de lenne pár kérdésem:

Mivel vegyesek a vélemények ( sokan mondják, hogy NE, de vannak akik viszont ajánlják.)

A kérdéseim:

-Mennyire irodai munka? Mennyit lennék irodában / terepen?

-Meg lehet belőle élni? Ha igen, épphogy vagy kényelmesen? Mennyi kb a fizetése?

Köszönöm.



2022. dec. 21. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak tippelek, hogy nettó 200 és 450 közötti lehet a fizetésük, a problémád a korrupcióval lesz, leszámítva a rendőrségi munaviszony sajátosságait (jogfosztottság / határozott idejű munkaviszony jellemzői).


Ahol kb "mindenki valaki zsebében van", ott az igazságérzeted elég hamar egyenlő lesz a kukák tartalmával.


Majd aztán meddig tudsz tükörbe nézni?

Mert ez szerintem pont az a meló amihez kemény gyomor kell...

2022. dec. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, szerintem 50%-ban irodai és 50%-ban terepmunka.

De mondom ott lez a bajod, hogy valami kinyomozol, te látod és tudod mi az igazság, és majd jön a "felsőbb utasítás", legtöbször nem tudni kitől, hogy NEM , az NEM úgy van! Hanem Így és Így.


Szó szerint legtöbbször a saját szemeddel látsz valamit, de lediktálják amit leírhatsz...


Aztán majd a piti szerencsétleneken éled ki az igazságérzeted, egy házkutatásnál...


Ez a gáz ezzel...

2022. dec. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Én is ezen a szakon szeretnék továbbtanulni :) Az NKE-nak a youtube csatornáján több videó is van a szakról, de igazából szerintem ezt a videót hasznos lenne megnézned, mivel részletesen beszél a szakról: [link]

Sok sikert <3

2023. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!