Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » CNC programozóként mennyire...

CNC programozóként mennyire nehéz elhelyezkedni Ausztriában?

Figyelt kérdés
Illetve milyen a bérezés, mennyit lehet keresni kezdőként, nyelvtudással?
2022. dec. 30. 11:15
 1/3 Meton ***** válasza:
Biztosan jól megfizetik, de a pénzért nem érdemes kimenni. Eleve lejön a rezsi, kaja, utazás és még sok költség, tehát pénz szempontjából nem fogsz jobban kijönni. Ha az a célod, hogy Ausztriába költözz, akkor ne aggódj, eleget fognak fizetni. Megjegyzem, ha itthon elhelyezkedsz valamelyik autógyárban, simán megvan a havi nettó 400-500 ezer. A kérdés az, hogy mi a terved?
2023. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 ha-ha-ha.


Multiban megkapja a havi 280-300-at 3 műszakban. És nem "programozó" lesz, hanem egy sima gépkezelő.

2023. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Meton ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, nálunk mennyit keres egy új felvételis, de igaz, hogy valóban jóval kevesebbet, mint egy régi motoros. Tudom, nálunk is volt, aki elment, mert kevés volt neki a havi nettó 280. Aztán fél év múlva visszajött, mert máshol ennyit se kapott. Érdemes előre gondolkozni. Elsőre nekem is kevés volt a pénz, ugyanakkor én láttam azt is, hogy pár év alatt duplájára emelkedik a pénzem. Azt azért tudni kell, hogy a multik nem sokra becsülik az új embereket, ami a fizetésükön meg is látszik. Először bizonyítani kell, de aki ráérez, az nyugdíjig marad.

Az Audi például lényegében az anyagi biztonság szinonimája. Akiről tudják, hogy az Audiban dolgozik, az egyet jelent azzal, hogy jól keres. Persze el tudnék képzelni mondjuk havi nettó másfél millát, de nekem elég, ha kicsit többet keresek másoknál. Ha a boltba bemegyek, Audisként mindent kedvezményesen kapok. Ha hitelt akarok felvenni, Audisként szinte semmit nem kell mondanom, minden simán megy. Jó, az igaz, hogy ennyi pénzért mindent meg is tesznek, hogy megszakadjunk, de ez ezzel jár.

Ami a CNC-t illeti, valóban gépkezelő leszel, de CNC gépen, ami nem mindegy. A pénz a lényeg, vagy programozni akarsz? Mert egy programozót nem nagyon fizetnek meg. Persze ilyenkor recesszió van, vagyis januárban küldik el az embereket, a világon mindenhol, szóval gondold meg, mit lépsz.

2023. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!