Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem így, csupán...

Van esélyem így, csupán érettségivel programozóként elhelyezkedni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Két évet töltöttem a BME-n, tanulmányi eredményeim miatt sikertelenül, majd némi kihagyással újra próbálkoztam egy másik iskola műszaki karán. Ezt sajnos családi és anyagi gondok miatt nem tudtam befejezni.


Sajnos csak most láttam be, hogy alapból a programozás és a számítástechnika irányába kellett volna elindulnom, és nem a klasszikus mérnöki képzésekkel küzdeni. (Az ilyen jellegű tárgyakat szívesen és eredményesen tanultam.)


A gond az munkatapasztalatom még szinte semmi nincs. Az elmúlt időszakot főleg alkalmi munkáim voltak (ez idő alatt csak hobbi szintem volt lehetőségem programozni). Szerencsére az elmúlt négy hónapban gyakornokként dolgozhattam egy webfejlesző irodánál. Számomra a webes nyelvek és technológiák teljesen újak voltak, de megtetszettek. (Előtte csak C és java programozással foglalkoztam.)


Kb. egy hete járt le az ottani időm, fix hely éppen nem volt, ezért most újabb állás után kell néznem. Szerintetek érdemes lenne itthon tovább képeznem magam, és végzettség, papír nélkül jelentkezni állásra? Vagy csak haszontalan időpocsékolás?


Arra gondoltam, hogy összeállítok néhány önálló munkát, hogy referenciaként legyen mit mutogatni.


25 éves múltam, és úgy gondolom, hogy bőven ideje lenne befejezni az alkalmi munkákon való tengődést. (Ezeket kb. felesleges beírni egy önéletrajzba is, nem beszélve arról, hogy sem szakmailag sem pénzügyileg nem visznek sehova.)


Próbálkozzak most a programozással, vagy törődjek bele, hogy ebben az évtizedben már nem lesz olyan munkám amit élvezni is fogok?


2016. szept. 14. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán találsz Pesten webfejlesztő állást, beleírod az önéletrajzba, hogy jártál egyetemre, meg hogy 4 hónapot gyakornok voltál, és tuti lesz hely, ahová felvesznek.
2016. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha megy a PHP és a Mysql hozzánk jöhetsz bármikor. nem kérünk papírt. ;-)
2016. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A be nem fejezett egyetemet is nyugodtan bele leheg írni az önéletrajzba, mint ahogy az alkalmi munkákat is, ha semmi mást nem tudnál beleírni.


Az önálló project nagyon jó ötlet, ezt mindenképp csináld. Ha önfejlesztéssel eljutsz olyan szintre, hogy hasznos legyél egy fejlesztői csapatban (és ezt nem nehéz elérni, főleg ha már foglalkoztál ilyesmivel), akkor garantáltan találsz programozói melót diploma nélkül. Először persze junior pozikat érdemes célozni, de ha elkezdtél dolgozni a szakmában, idővel bármeddig eljuthatsz. 25 évesen még nem késtél el ezzel, de azért nagyon sokáig ne húzd, 30 évesen már nehezebben kapnál junior állást.


Ne add fel, és hajrá.

2016. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!