Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok nekem karriertanácsot...

Tudnátok nekem karriertanácsot adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 26 éves lány vagyok jogász végzettséggel, jelenleg 1 év tapasztalattal vidéki megyeszékhelyen nettó 275 fizetéssel, albérletben élek. Nem gondolom, hogy vidéken kezdőként ez nagyon rossz fizetés, de azt látom, ez a szakma halott, és kb semmilyen előrelépési lehetőségem nincs. Ahol esetleg lenne, ahhoz évekig fizetés nélkül kéne dolgoznom, de ezt nem engedhetem meg magamnak. Sajnálom, hogy ezt továbbtanulásnál még nem láttam. Azzal a tudattal választottam a pályát, hogy otthonról majd végzés után támogatást, lakást stb kapok, de miután végeztem, meggondolták magukat a szüleim, és úgy gondolják, oldjam meg az életem inkább. Ha ezt akkor mondták volna el, nem egy olyan pályát választok, aminek az egyik leghosszabb a megtérülési ideje, vagy esetleg nincs is neki. A célom egyszer egy saját lakás lenne, 1-1,5 szobás minimum vidéki nagyvárosban, de jelenleg esélyt nem látok arra, hogy ez még az életemben lehetséges lesz a jelenlegi árakat nézve, illetve szeretnék egy középosztálybeli életet, évi 1-2 nyaralás, stb. Nyitott vagyok arra, hogy tanuljak még valamit, hátha az jobban bejön, de egy semmit nem érő diplomára nem akarok milliókat kiszórni, és már fiatal sem vagyok. Ha arról van szó, külföldre is kimennék, angolul és németül beszélek, ezekből felsőfokom is van. Sajnos inkább humán érdeklődésű vagyok, matekból, természettudományos tárgyakból voltam a leggyengébb, de azokból is négyes, ötös voltam. Sajnos nem hiszem viszont így, hogy egy mérnöki, programozói szakma bennem van. Ezen kívül ami probléma, hogy úgy érzem, semmihez sem értek, pedig már illene, de az egyetem semmi értelmeset nem tanít, aminek gyakorlati haszna van, és munkahelyeken is sokszor semmi segítség nincsen, így úgy oldom meg a dolgokat, ahogy tudom, pedig ha valaki megtanitaná, sokmindent meg tudnék tanulni és ügyesebb lennék. Érdekelnek a nyelvek, az irodalom, a közgazdaságtan (de a makro-mikro része inkább, esetleg marketing, nem a könyvelés, számvitel), a nyelvek, esetleg HR. A kérdésem az lenne hozzátok, hogy szerintetek mit lenne érdemes tanulnom, hogy ne csak megélni tudjak, hanem egyről a kettőre is jutni, esetleg külföldre kimenni? Arra gondoltam, talán egy közgazdasági egyetemet megpróbálnék levelezőn, vagy fordítást, de abból itt sajnos nem láttam levelezőt. Nyelviskolában is szívesen tanítanék, de a tanári 5 év és szintén nem indul levelezőn. Viszont ha úgy jön ki, egy szakma elől sem zárkóznék el. Tudom, hogy nagyon általános, amiket írtam, de egyelőre csak ötletelgetek. Akár azt is el tudom képzelni, hogy a jogi diplomával valami lazán kapcsolódó helyet próbálják meg, pl. nemzetközi szervezeteknél. Párom, gyermekem nincs, így azt gondolom, most talán még nem túl késő megteremteni az alapokat, később ez már nehezebb lenne. Egy jogász végzettség meg gondolom sehol sem hátrány. Köszönöm, ha elolvastad, és tanácsot adsz.

2022. dec. 30. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt, gyere minimum Budapestre, vidéken nem tudom, mit vársz.


Másrészt üzleti/nemzetközi jogot lenne érdemes tanulni.

2022. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

értékesíts jogi tanácsadást, írt aszf-eket webshopoknak, stb. A helyedben biztos nem dobnám el a jogot és kezdenék bele egy teljesen új dologba.


nyelvtudás - irány a fiverr.com, upwork.. fordíts a nyelvek között, írj szövegeket az adott nyelven, stb. Csak a 2 nyelvtudásból többet lehetne kiszedni havonta mint 275e

2022. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen nem vagy fiatal? Azt akarod elérni, hogy idősnek érezzem magam? XD


Interneten és könyvekből (ezek úgyszint elérhetőek a neten) rengeteget lehet tanulni de szerintem a munkahelyen lehet közelről megismerni egy szakmát. Szerintem szaglázd meg azokat a területeket amelyek érdekelhetnek, majd értékeld, hogy mennyire vállalható karierlehetőséget bíztosítanak.


A jog biztosan nem egy kihalt szakma de való igaz, hogy a jogi diplomával rendelkezők jelentős része nem ezen a szakterületen helyezkedik el. Egy további lehetőség, hogy kifogsz magadnak egy pénzes pasit aki támogat míg ügyvéd leszel.

2022. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

#3

Azért karrier szempontból nem árt, ha eddigre kitalálja magát az ember és van előtte egy körülbelüli út, még ha meg is változtatja idővel. Szerintem egészséges és konstruktív dolog 26 évesen, az idő múlásának tudatában tartani attól, hogy mi lesz, ha most nem vagyunk észnél.

Nem vagyunk elkésve, de azért nem érünk rá hatalmasakat hibázni már, ha sikeresek akarunk lenni és nyugodt jövőt biztosítani magunknak. Szerintem arra 30 alatt kell gondolni, hogy 40 felett jó legyen. Karrier, egészség, család, minden szempontból.


26n

2022. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, ment a zöld mindenkinek!


Kedves #3, a #4 tökéletesen leírta, amit mondani szerettem volna, természetesen fiatalok vagyunk és előttünk az élet, csak arra utaltam, hogy lassan ideje lenne megtalálni az utam. Volt idő, amikor azt hittem, 18 évesen már tudni fogom, ehhez képest barátokkal, kollégákkal rendszeresen arról beszélgetünk, végzettséggel és munkahellyel, hogy még mindig nem sikerült kitalálnunk, igazából mit szeretnénk csinálni, amit szeretünk és amivel egzisztenciánk is lesz, ezt lassan illene kitalálni. A jelenlegi munkahelyemre szégyen, nem szégyen azért jelentkeztem, mert ez volt az egyetlen hirdetés jogász számára a környéken.

2022. dec. 30. 23:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5!

Nem szégyen nyugi. Csak elég csőlátásra vall. A vidéki környékén miért nem látsz túl? Ne csodálkozz ezen a fizun vidéken, jogász beosztott állásban. Akkor lenne indokolt neked ott maradni, ha a családban lenne egy jól menő ügyvédi iroda, amit át tudsz venni később, így csak másnak termeled a hasznot. Budapesten sokkal jobb helyzetben lennél.

2022. dec. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
50%
Budapesten több a lehetőség. De az albérlet is drágább.
2022. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Soproni vagyok és a fél város kint dolgozik Ausztriában

. És jópár egyetemet végzett is van köztük akikkel így random találkoztam és beszélgettünk róla. Jogasz, közgazdász, kevésbé keresett mérnök szakon végzők stb. Kimennek pincérnek, gyárba megkapják az 1500 eurojukat ami 600 ezer evi 14 x, aztán el vannak belőle.

2022. dec. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

De a joggal hogy állsz? Van szakvizsgád?


Az nyilván nehezebb, ha nincs semmi ismerősöd stb. Esetleg ha jogból se te vagy a legélesebb kés a fiókban. De például vállalati jogásznak jelentkezhetnél Budapestre, és azzal el tudnál indulni. Miért gondolkodsz karrierváltáson? Nem tetszik a jog, nem szereted, vagy kudarcélményed van?


26 évesen simán jelentkezhetsz egy gazdasági szakra levelezőre, és a matek részét is meg tudod csinálni. Csak van ennek egy tandíj része, és élni is kellene valamiből… és a gazdasági szakokból túlképzés van, nagy a tolongás. Ha jogász diplomával nem tudsz érvényesülni, akkor gazdaságival is nehéz lesz…


Jogász diplomával egyébként nem csak jogászként lehet elhelyezkedni, hanem rengeteg más helyen is, a HR összes ágában, meg rengeteg nagyvállalati funkcióban… inkább nézegetnék álláshirdetéseket a helyedben, pályáznék, és nagyon maximum egy 1 éves szakosító valamit végeznék el a jogász diploma mellé, de nem egy újabb szakot…

2022. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Uhh nagyon átérzem, hasonló a helyzeted mint nekem. Én nőként biztos elgondolkoznék egy fodrász, körmös vagy valami hasonló szakmában, főleg ha extrovertált személyiség vagy. Még férfiként is csábító, amennyit keresnek kb 0 stresszel :)
2023. jan. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!