Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok nekem karriertanácsot...

Tudnátok nekem karriertanácsot adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 26 éves lány vagyok jogász végzettséggel, jelenleg 1 év tapasztalattal vidéki megyeszékhelyen nettó 275 fizetéssel, albérletben élek. Nem gondolom, hogy vidéken kezdőként ez nagyon rossz fizetés, de azt látom, ez a szakma halott, és kb semmilyen előrelépési lehetőségem nincs. Ahol esetleg lenne, ahhoz évekig fizetés nélkül kéne dolgoznom, de ezt nem engedhetem meg magamnak. Sajnálom, hogy ezt továbbtanulásnál még nem láttam. Azzal a tudattal választottam a pályát, hogy otthonról majd végzés után támogatást, lakást stb kapok, de miután végeztem, meggondolták magukat a szüleim, és úgy gondolják, oldjam meg az életem inkább. Ha ezt akkor mondták volna el, nem egy olyan pályát választok, aminek az egyik leghosszabb a megtérülési ideje, vagy esetleg nincs is neki. A célom egyszer egy saját lakás lenne, 1-1,5 szobás minimum vidéki nagyvárosban, de jelenleg esélyt nem látok arra, hogy ez még az életemben lehetséges lesz a jelenlegi árakat nézve, illetve szeretnék egy középosztálybeli életet, évi 1-2 nyaralás, stb. Nyitott vagyok arra, hogy tanuljak még valamit, hátha az jobban bejön, de egy semmit nem érő diplomára nem akarok milliókat kiszórni, és már fiatal sem vagyok. Ha arról van szó, külföldre is kimennék, angolul és németül beszélek, ezekből felsőfokom is van. Sajnos inkább humán érdeklődésű vagyok, matekból, természettudományos tárgyakból voltam a leggyengébb, de azokból is négyes, ötös voltam. Sajnos nem hiszem viszont így, hogy egy mérnöki, programozói szakma bennem van. Ezen kívül ami probléma, hogy úgy érzem, semmihez sem értek, pedig már illene, de az egyetem semmi értelmeset nem tanít, aminek gyakorlati haszna van, és munkahelyeken is sokszor semmi segítség nincsen, így úgy oldom meg a dolgokat, ahogy tudom, pedig ha valaki megtanitaná, sokmindent meg tudnék tanulni és ügyesebb lennék. Érdekelnek a nyelvek, az irodalom, a közgazdaságtan (de a makro-mikro része inkább, esetleg marketing, nem a könyvelés, számvitel), a nyelvek, esetleg HR. A kérdésem az lenne hozzátok, hogy szerintetek mit lenne érdemes tanulnom, hogy ne csak megélni tudjak, hanem egyről a kettőre is jutni, esetleg külföldre kimenni? Arra gondoltam, talán egy közgazdasági egyetemet megpróbálnék levelezőn, vagy fordítást, de abból itt sajnos nem láttam levelezőt. Nyelviskolában is szívesen tanítanék, de a tanári 5 év és szintén nem indul levelezőn. Viszont ha úgy jön ki, egy szakma elől sem zárkóznék el. Tudom, hogy nagyon általános, amiket írtam, de egyelőre csak ötletelgetek. Akár azt is el tudom képzelni, hogy a jogi diplomával valami lazán kapcsolódó helyet próbálják meg, pl. nemzetközi szervezeteknél. Párom, gyermekem nincs, így azt gondolom, most talán még nem túl késő megteremteni az alapokat, később ez már nehezebb lenne. Egy jogász végzettség meg gondolom sehol sem hátrány. Köszönöm, ha elolvastad, és tanácsot adsz.

2022. dec. 30. 22:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem se gondolkozz teljesen új területekben (hacsak nem akarsz konkrétan valami mással foglalkozni) és szerintem Budapestben se (hacsak nem akarsz konkrétan ott lakni.)

Én a helyedben azt kezdeném el nézegetni hogy milyen cégeknél, intézményeknél dolgoznék szívesen, ott mik egy senior-abb (értsd 3-5 év tapasztalat) álláshoz tartozó kriteriumok és azokat építgetném magamban, megtartva a 275-ös állásomat addig is.

2023. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!