Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-es karriertanácsadó oldal...

HR-es karriertanácsadó oldal szerint éves szinten 4-6 % a reális ha a munkában nem történt változás? Ez megállja a helyét?

Figyelt kérdés

[link]


Reálisak az elvárásaink?

Amennyiben a pozíciódban és a feladatkörödben nem történik számottevő változás, akkor éves szinten 10 százalék alatti növekedést várhatsz a béredben - ez reálisan 4 és 6 százalék között mozog.



Vagyis lefordítva: ugyanazt csinálom amit eddig ugyanott ahol eddig, semmi extra se történt se poz se neg szempontból-akkor kéne kapjak éves szinten kb 5% emelést? Vagyis pusztán azért is kéne adniuk emelést mert eltelt 1 év? A melós maradt aki eddig a munka maradt ami eddig, de eltelt 1 év = jogos az emelés elvárása?


És ezt nem én mondom! Hanem a vezető hazai bérkomparátor oldal!!!


2019. máj. 14. 19:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
teljesen írreális amit vártok, nem jéár emelés, a cég ami nem emel teljesen korrektől jár el
2019. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
:) én az ilyeneket a cégemtől úgy rúgom ki...:D
2019. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
rális bizony. ugyanis az árak is növekednek ám.
2019. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
reális*
2019. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem reális.

De valójában ezt nem, sem a céged, sem az xy hr-es nem dönti el, hanem a piac.

Ha a szakmádban kevés a munkaerő, és a cég fél, hogy lelépsz, akkor emelni fog.

Ha neked nem tetszik hogy nem emeltek, akkor keresel magadnak állást nagyobb fizetéssel, ha találsz továbbállsz, ha nem nem.

Olyan viszont nincs hogy alanyi jogon jár.

2019. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Amúgy a februári fizut megkaptad már?
2019. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%
Az emberek 90%-ánál reális. Balázséknál a -10% a reális, bár szerintem annyit sem érdemel.
2019. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Bazsi, Bazsi, mindegy, honnan közelíted, nem lesz nálatok béremelés.

Ha nem a te kérdésedről lenne szó, most értelmeset is írnék arról, hogy bármennyire is mást mond a KSH, bizony van infláció és egy év eltelte után jó esetben ugyanaz a munkavállaló ugyanannyi munkaóra alatt több vagy jobb munkát végez, de nem erőltetem a dolgot. A kannásbortól (vagy tudom is én, mitől) szétcsapott agyad az egybitesnél bonyolultabb információt nem fogad be, kár is terhelni. Mocsokszemétutósósenki az alkoholista főünökk, nememelsemmit, örűjjünkhafizetésvan, hovamennyekaközmunkábaasemmibe, ezisjobbasemmitűl.

2019. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

", bizony van infláció és egy év eltelte után jó esetben ugyanaz a munkavállaló ugyanannyi munkaóra alatt több vagy jobb munkát végez, "


És 7 év után akkor?

Mert utoljára 2012ben nyúltak itt a bérhez.

Akkor tessék több és jobb munkát végzek hiszen eltelt 7 év + infláció és mégis az emelés az NULLA!!


Tessék itt van!

Akkor ez hogy illik a sémába?

2019. máj. 14. 21:05
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Balázska, az eredeti kérdésed nem ez volt. Az így nézett ki:

"Vagyis lefordítva: ugyanazt csinálom amit eddig ugyanott ahol eddig, semmi extra se történt se poz se neg szempontból-akkor kéne kapjak éves szinten kb 5% emelést? Vagyis pusztán azért is kéne adniuk emelést mert eltelt 1 év? A melós maradt aki eddig a munka maradt ami eddig, de eltelt 1 év = jogos az emelés elvárása?"

Mint írtam, ha nem te kérdeznél, akkor válaszolnék a kérdésre, vagyis arra, hogy pusztán 1 év eltelte feljogosít-e a fizetésemelésre. De nem koptatom feleslegesen a billentyűzetemet azért, hogy még eggyel több választ tudj idézni és őrjöngeni, hogy neked milyen mocsok egy munkahelyed van.

2019. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!