Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fogorvosok mennyit keresnek...

Fogorvosok mennyit keresnek magánrendelőben alkalmazottként?

Figyelt kérdés

Nem olyanokra gondolok, akiknek saját rendelőjük van, hanem a Budapesten pl. lassan minden sarkon megtalálható, "Valamilyen Dental" nevű, többorvosos rendelőkre.

Itt egyáltalán alkalmazottként dolgoznak az orvosok, vagy esetleg rá vannak kényszerítve a vállalkozói státuszra?

Gyanítom, hogy nem fix havi bérért dolgoznak, hanem mondjuk bizonyos százalékot kapnak a kezelések árából, esetleg a kettő kombinációja.


Én olyan nettó 500-800-at tippelnék, de lehet, hogy nagyon nem vagyok képben. Vagy meglehet esetleg a millió is?

Pl. egy általános fogorvos, aki tömést, gyökérkezelést csinál, nem valami specializáltabb szájsebész vagy fogszabályzós.


Érdemes az új orvosi bértáblát is nézni az állami szektorban, ott pl. 3-5 év tapasztalattal bruttó 875, 6-10 évvel már 1 millió 231, gondolom azzal fel kell venniük a versenyt a magánoknak is.



2023. jan. 1. 01:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Értelmetlen kérdés, bocs. Annyit keresnek, amennyiben megállapodnak. Még csak megközelítőleg se lehet összeget mondani.
2023. jan. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
29-30 millio tisztan havonta.
2023. jan. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Kelet-Magyarországon is 20 ezer forint egy alap kezelés magánrendelőben. Napi 10 pácienst szerintem simán tud vállalni egy orvos, akkor az naponta 200 ezer forint bevétel, heti 5 nappal számolva havonta 4 millió forint. És ebben nincsenek benne a komolyabb, több tízezres vagy akár százezres kezelések. Persze ebből az összegből lejön a rendelő bérleti díja, asszisztensek fizetése, áramszámla, fűtés, anyagok és eszközök rendelése, stb. Szerintem 1-2 millió között keresnek tisztán.
2023. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Havi egy milla a kóklereknek is megvan.
2023. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
35-45 millió havonta.
2023. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ennyi kretént...

Direkt leírtam, hogy nem a saját tulajdonú rendelők orvosai érdekelnek, erre előjöttök a kezelések árával, felszorozva a munkaidővel, meg a 30 milliós, kiadásokat figyelmen kívül hagyó baromsággal.

Egy olyan rendelőben, ahol több orvos is van, és csak az egyik a tulajdonos, vagy pl. egy Medicovernél, ahol a tulajdonos sokkal magasabb szinten van és nem is orvos, ott nyilván a profit nagy része az övé, az orvos meg fizetést és/vagy jutalékot kap.


Nyilván mindenki annyit keres, amennyiben megállapodik a munkaadójával, egy gyári operátor, egy mérnök meg egy tanár is, mert a munkaszerződés az maga a megállapodás. Csak ugye általában minden szakmában van egy megközelítőleges érték, amit el lehet érni, ezekkel vannak tele a salary oldalak meg fórumok, viszont a fogorvosról eddig nem volt infó sehol.

2023. jan. 1. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Nyugat-magyarországi magán fogászaton 5-15% a kezelésekből euró alapon, saját céggel beszámlázva, de alkalmazottként is bent vagyok a cégnél.


Átlag 7-12 ezer euró havonta, tisztán.

2023. jan. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na ez egy normális válasz volt, ez lenne a lényeg, nem a kérdező azonnali rugdosása mint amit pl. az 1-es csinál.


Ez a "tisztán" 7-12 ezer Euro nettót jelentene? Az úgy elég combos. Ez azért nem hiszem, hogy általános pl. budapesti fogászatokon, ahol sokszor az egyetemről épphogy kijött, 1-2 éves tapasztalattal rendelkező kislányok dolgoznak, ezt valahogy ki kell harcolnia az embernek, hogy ő csak úgy beszámlázhasson. Meg gondolom alap a fullos szakmai német nyelv.

2023. jan. 1. 13:39
 9/13 A kérdező kommentje:

Illetve ez a saját cég mit jelent konkrétan? Csak annyit, hogy egyéni vállalkozó sima fogorvos vagy, tehát nem végzel konkrét vállalkozói, cégvezetési

tevékenységet? KATA nyilván nem játszik már, ekkora bevétel mellett amúgysem. Mennyi így az adó? Bár ha nettóban érted az előző ősszeget, akkor mindegy.


Arra kíváncsi lennék, hogyan néz ki ez Budapesten, főként magyar pácienseket ellátó rendelőkben.

2023. jan. 1. 13:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten nem tudom. Rendes KFT-vel.

Itt akár néhány hónap alatt is kereshetsz ennyit, ha nagy pácienskörrel rendelkező praxishoz mész.

2023. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!