Hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés

A próbaidőm 17-én fog lejárni, és nagyon kedvelek mindenkit, csak el fogunk költözni a párommal vidékre és a bejárás nem lenne megoldható.


Ez az első munkahelyem, nem tudom, hogy hogyan mondjam el nekik, mert nem akarok nekik amúgy kellemetlenséget okozni. Meg tudom hogy indoklás nélkül felmondhatok, csak nem akarok rosszban elválni. Illetve nem tudom hogy kinek is mondjam, mert van egy mentorom akivel együtt dolgozom, a csapatvezető, akivel szintén szorosabb kapcsolatban vagyok, meg van a főnök is. Nem tudnék leülni mindannyiukkal, illetve a mentorom is nagyrészt HO-ban van.



2023. jan. 2. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt túlbonyolítani. Először a közvetlen főnököddel beszélj mindenképp, nézz utána, hogy néz ki egy próbaidő alatti felmondó levél. Két példány belőle, egyik a tiéd, másik a cégnél marad (tudod,a szó elszáll,az írás megmarad). Egyeztessetek, hogy mik a teendők (eszközök leadása, adminisztráció stb), lehet,a HR-hez leszel majd küldve. Miután a főnökkel beszéltél, megvolt a "hivatalos" kör, jöhetnek a kollégák, munkahelyi spanok, hogy "gyerekek,ez és ez van, elmegyek".
2023. jan. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet. Eddig 2-szer jöttem el életemben munkahelyről, és mindkettőt nagyon szerettem. Az első alkalommal intézményen belül egy másik osztályra mentem át. Így formálisan áthelyezéssel kerültem át az új osztályra (közszféra). Ugyanakkor közös projektek miatt a régi osztályra továbbra is visszajártam, visszajárok.

A második alkalommal egy nemzetközi szervezetnél kaptam állást. Emiatt az addigi munkahelyemen fizetés nélküli szabadságot kértem. Formálisan munkaviszonyban, de fizetés nélküli szabadságon vagyok azóta is.

Először a közvetlen felettesemnek mondtam el a dolgot, majd a közeli kollégáknak. Ezután tettem meg az adminisztratív lépéseket, ami esetemben nem felmondás volt, hanem áthelyezési kérelem, illetve fizetés nélküli szabadság bejelentése. Elmondtam az indokokat, amivel mindenki egyetértett és elfogadott. Így támogattak a váltásban. Először a mentorodnak mondanám el, akivel legszorosabb a kapcsolatod, majd a csapatvezetőnek, utána a főnöknek. Így az első kettő már mond valamit, ami ha hasznos, tudsz használni indoklásul a továbbiakban. Kérdezd meg a mentorodat, mikor jön be legközelebb, és akkor beszélj vele személyesen.

2023. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De próbaidős felmondásnál nem kell indokolni. Ha mégis rákérdeznek az okokra és jó a kapcsolat mindenkivel, akkor mondhatod a költözést. Nem szükséges minden részletbe beavatni mindenkit.
2023. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmondod, hogy költözés miatt, azzal nem bántasz meg senkit.

Egyébként nem lenne lehetőséged HO-ban dolgozni? Azt lehet vidékről is.

2023. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Heti napot tudnék HO-ban, de 3 óra lenne a beutazás, szóval nem érné meg. De amúgy nem nekem való a munka, ilyen szempontból örülök, hogy így alakult, csak tényleg a közvetlen kollégák miatt érzem rosszul magam. De mondták, hogy ezen ne stresszeljek, ne bonyolítsam túl, csak még egyszer sem mondtam fel.
2023. jan. 2. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van, nem kell görcsölni ezen :) Valószínűleg nem te vagy az első,aki felmond a cégnél, és lehet neked sem ez lesz az első felmondásod az életben. Valahol el kell kezdeni. Csak határozottan, lényegretörően! Minden rendben lesz. BUÉK!
2023. jan. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A költözés elég indok, ezzel nem bántasz meg senkit. Megmondom, hogy sajnálod, de így alakult.
2023. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A dolgozó a felmondását nem köteles indokolni. Ha nem köteles, akkor ne is tegye meg, legalábbis írásban nem. Szóban azzal indoklod, amivel akarod.


A felmondást mindig írásban tesszük meg. Tök mindegy, hogy ki mint mond, hogyan csinálta életében, az MT előírja a kötelező írásbeliséget. Ez független attól, hogy próbaidő van még, vagy sem.

A felmondás akkor számít "közöltnek", ha a másik fél tudomására hozzuk -> átadjuk részére a felmondó iratot.

A felmondás közlésének napja fontos dátum! Ugyanis az határozza meg, hogy kinek milyen kötelezettsége van még utána a munkaviszony megszűnéséig. Éppen azért nem árt azt tudni adott esetben bizonyítani.

Ennek érdekében a felmondást két egyező példányban írjuk meg. Az egyiket átadjuk a munkáltatói jogkört gyakorlónak vagy helyettesének, a másik példányon pedig dátummal átvetetjük vele. Ez a példány marad nálad.


Ha nem próbaidő alatt történik a felmondás közlése, akkor a közlést követő napon elindul a felmondási idő.

Ha próbaidő alatt történik a felmondás közlése, akkor az azonnali hatályúnak minősül, tehát még aznap megszűnik a munkaviszony, nincs felmondási idő.


Próbaidő nem egy kötelező dolog. Az csak akkor van, ha a munkaszerződésedben külön kötöttetek ki próbaidőt. Ha nem kötöttetek ki, akkor nincs, és ilyen esetben felmondás esetén mindig van felmondási idő.


A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, semmi extra nincs benne:


Munkáltató neve, címe

Alulírott Gipsz Jakab (születési adataid) az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

Dátum, aláírásod


Ahogy már említettem, a felmondó iraton vagy abban lévő dátumoknak jelentősége nincs. Kicsit lesarítva, azt Te előre megírhatod akár 4 hónappal is, akkor is a munkáltatónak történő átadás dátuma határoz meg minden joghatást.

2023. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!