Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kontrollerként (pénzügyi)...

Kaya_ kérdése:

Kontrollerként (pénzügyi) milyen tipusú riportokat várnak el Tőled havonta? Mennyire várnak el új ötleteket, javaslatokat és hogyan fejleszted magad? (tudtok ingyenes vagy fizetős tanulási lehetőségeket ajánlani ehhez a szakmához kapcsolódóan?)

Figyelt kérdés
Junior pénzügyi kontrollerként kezdtem 4 hónapja egy cégnél. Fejleszteni szeretném magamat, illetve átadtak minden eddigi tudást, és most várják az én javaslataimat. A multik, KKV-k mennyire támogatják a fejlődésetekhez szükséges training-eket/tanfolyamokat? Avagy autodidakta módon lehet fejlődni? Tudnátok ajánlani webodalakat stb., ahol a témában lehetne kutakodni, akár kérdezni is?

2023. jan. 4. 05:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Én két éve vagyok kontroller és ami rengeteget segitett az a Python, SQL, VBA és BW/BI. Pythonban ha kitanulod a Pandast és alapvető algoritmusokat nagyon hamar képes leszel nagymennyiségű adatot feldolgozni minimális manuális munkával. SQL fontos mert a nagy cégeknél ERP-t használnak ami táblákban tárolja az adatokat. Ha értesz az SQL-hez nagyon hasznos reportokat tudsz összerakni és komplexebbnél komplexebb querikkel a munka nagy részét már ERP-ben kitudod futtatni. VBA rettenetesen hasznos Excel reportok automatizálására. Ha több órás csákányolást képes vagy egy gombnyomással megolndani biztos felfigyelnek. BW/BI rendszerek lényege a nagymennyiségű adatból egy multidimenziós querryt összerakni amit úgy alakitasz ahogy neked megfelel. A kontroller dolga, hogy átlássa a pénzügyi folyamatokat nem az, hogy manuálisan az adatokat és reportokat csákányolja, arra ott a technológia. Arra, hogy hol tanulj: Youtube, Udemy, ChatGPT.
2023. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!