Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mekkora fizetés...

Szerintetek mekkora fizetés kell ma Magyarországon egy jó élethez? Kelet-és Nyugat Magyarországon? (Nyilván BP és Nyugat-Magyarországon több)

Figyelt kérdés
Ti mivel lennétek elégedettek?

2023. jan. 8. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hogyan definialod a jo eletet?
2023. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Amivel már elégedett lennél. Középréteg szerű élethez. Még nem gazdag de már nem is szegény.
2023. jan. 8. 18:54
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
3m
2023. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyedül élsz?

Vagy feleség és 3 gyerek? feleség dolgozik?

Szóval hány főre gondolod?

2023. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon relatív. Saját példámból tudom, hogy egy bő nettó 1 milliós fizetés sem elég sok mindenre. Ez még nem a középosztály,úgyhogy az első válaszolóhoz hasonlóan én is a 3 milliót mondanám.
2023. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es 1 főre
2023. jan. 8. 21:12
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Ez teljesen életvitel függvénye. Otthon főzöl? Ha igen, akkor miket? Ha nem, akkor honnan rendelsz kaját? Budapesten belvárosban laknál vagy külvárosban? Na és vidéken? Van kocsid vagy szeretnél kocsit? Gyakran jársz fodrászhoz? Mennyire fontosak neked a márkás és/vagy elegáns ruhák?

Szóval érted a lényeget, ez nagyon nagyon nagyon sok mindentől függ. Ahogy írta #5, nettó 1 milla sem olyan sok, ez teljesen a te életedtől függ.



Hogy említsem az én példámat, 1millió felett keresek egy kicsivel és egyedül élek jelenleg. A belvárosban lakok budapesten, az albérletem rezsivel együtt 350 ezer körül mozog. Itthon főzök, de igényes vagyok és mindig máshoz van kedvem, így kajára 150ezer sajnos a mai árak mellett elmegy, de van hogy 200-at is elérem. Tehát ott vagyunk, hogy 550ezer forintom elment. Magán eü biztosításomat a cég biztosítja így arra nem kell költenem, de nem mindenki ilyen szerencsés, ez csomag függvényében 20ezer körül biztosan lenne. Kocsim is van, de csak akkor használom, ha vidékre utazom. Mivel legjobb barátom autószerelő, így nem drága annyira, de benzint meg amortizációt és biztosítást havi szintre leszámolva egy 40 ezer körül jövök ki.

Nincs szerencsére drága hobbim, bulizni havi egyszer ha elmegyek max, moziba is ritkán járok, de azért ezekre meg random édességekre, ha megkívánom (ilyenkor cukrászdába megyek) kb 100ezer megy el. Ruhákat ritkán veszek, de kényes vagyok rájuk, ez havi bontásra nézve 20ezer kb. Hitelem ettől függetlenül van, erre 90ezer megy el havonta (rohadt drága tv pl).

Tehát nekem havi szinten 800ezer kb ami szükséges, de inkább 850ezer, abból biztosan kijövök. Szóval amit félre tudok tenni az átlagban olyan 300ezer havonta, de van két hónap az évben amikor nagyon spórolok és amit ott összegyűjtök azt mind nyaralásra költöm el.

2023. jan. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom a #7—es miért lett lepontozva (illetve tudom 😅), ez egy teljesen reális kép, amit lefestett.
2023. jan. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért mert nagyon sokan keresnek itthon ilyen 400-500 nettókat (pl Borsod - Miskolc környéke) és meg vannak róla győződve, hogy ez sok pénz és itthon milyen rohadt jónak számít. Na a ksh átlagbérhez képest jónak számít, de ha àtváltod euróba máris létminimum alatt vagy, és bőven a szegény kategóriába tartozol.. Csak elhitetik veled, hogy te vagy az átlag :) Bedig ilyen fizuval szegény vagy…
2023. jan. 10. 06:17
 10/16 jpeacefuler válasza:
100%
Szerintem 600.000/fő, de vkinek ez is kevés, vkinek meg elég 3 kiló is. Nehéz erre válaszolni, különbözőek az igények és az élethelyzetek.
2023. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!