Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre költözés. Pro,kontra?

Külföldre költözés. Pro,kontra?

Figyelt kérdés

Szóval, dióhéjban:

A tervek között szerepel szerencsét próbálni külföldön. Első körben Bécs környékén. Fiatal vagyok, független, szeretnék stabil anyagi hátteret a későbbi családalapításhoz.


Akinek van tapasztalata, megírhatná, hogy:

- mennyire nehéz kint megszokni?

- csak angol tudással nehézkes a mindennapi élet, az ügyintézés?

- milyen a megélhetés?

- hosszabb távon ki hogy reagált arra pszichológiailag, hogy nem hallja, és nem beszélheti az anyanyelvét? Nem lett tőle még jobban honvágya?


Illetve ha bármi más eszetekbe jutna ezzel kapcsolatban, örülnék, ha megosztanátok. :)



2023. jan. 8. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Angol tudassal miert Becsbe akarsz menni?
2023. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
pro: ott nincs náci diktatúra
2023. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
korrekt fizetés, megbecsülés, szociális háló, jobb közhangulat, kiszámíthatóság és még órákig írhatnám.
2023. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1-es:

Azért, mert az van kvázi legközelebb az "itthonhoz". Családot látogatni könnyebb hazajönni, stb.

De ha bármi más eszedbe jutott, ahol elég a szimpla angol nyelvtudás, ne tartsd magadban. :)

Többieknek köszi!

2023. jan. 8. 19:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Amm bécsbe német nélkül inkább ne menj ki, mert az egy szívás.



Az hogy mennyire nehéz megszokni az rajtad múlik mert mindenkire más hatással van.


Megélhetés megint csak olyan hogy attól függ hogy mi a végzettséged. Nyelvtudás nélkül, szakma nélkül max alja munkák vannak minimál bérért, abból nem lesz semmivel se jobb mint itthon.

2023. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Alap, hogy beszeled annak az országnak a nyelvét ahová menni akarsz.

Az osztrák mit kezd veled, ha csak angolul tudsz? Esetleg felsovezetoi poziban elegendő ez így, mindenhol máshol kevés lesz.


Ha nem érdekel anglia, esetleg menj el hajóra, feltéve, ha van oda illő tudásod.

Ott jó a pénz, és sokat is tudsz spórolni.

Honvágy szempontból is jobb, mert szervezett az életed, nincs szívás albérlettel, meg egyebekkel.

2023. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Ha valmi speciális tudásod van, akkor talán elég az angol Bécsben.


Lehet menni angollal Belgium, Hollandia, Lettország, finn, svéd, dán. Mind jobb, mint Bécs. (Nem azért, frankó hely, csak az osztrák fizuk szarok.)

2023. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Német nyelvtudás nélkül ne menj Ausztriába.

2. Ha honvágyad van, ne tervezz sehová se menni, még a szülővárosodat se hagyd el, mert pl. szegediként már Budapesten is szenvedni fogsz, hiába magyarul beszélnek ott is.

3. Ha nincs benned alkalmazkodókészség az új környezethez, lásd 2. pont.


Az, hogy nem beszélem az anyanyelvemet, húsz+ éve nem hiányzik, mert megoldom pl. telefon- és skype hívásokkal.


Normális mentális háttérrel nem lesz honvágyad abban a pillanatban, ahogy rájössz, hogy van valódi szociális háló, hogy kiszámithatóak a törvények és adójogszabályok (nincs visszamenőleges hatályba lépés), hogy valóban megbecsülnek és ez látszik a fizetéseden is, hogy pozitiv kisugárzású a munkahelyed, a szomszédságod, az új (nem magyar) barátaid.


Csak angol nyelvtudással Írországot javasolom, de nagyon, de nagyon fontos szempont, hogy milyen végzettséged van, mi a szakmád, van-e gyakorlatod a szakmádban.

2023. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

nyelvtudás és végzettségek nélkül is jó lesz neked ausztria, rengeteg gyárba mehetsz magyarokon keresztül, ott kapsz kb egy ezrest, és mivel egy szállón nyomorogsz, se időd se helyed elkölteni a pénzt, gyorsan meggazdagszol aztán lehet hazamenni felvágni a "nem is kellett németül tudni" sikertörténeteddel.

azt nem értem soha, hogy ha a kis magyar kimegy külföldre, és ott mindenki külföldiül akar beszélni, akkor miért fúj-gonosz többségi társadalom, míg ha egy török srác érkezés után két héttel még nem perfekt, akkor meneküljünk mert terrorista?!

2023. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem, világossá tettétek, hogy angol tudással, angol nyelvterületre ildomos menni. Köszi ezúton is az ország ötleteket, amiket írtatok. :)


Nem vagyok az a honvágyas típus, országon belül eddig már 3x költöztem, és nem igazán viselt meg. Csak mindenre is szeretnék gondolni, nem csak forrófejűen belevágni. Bár, sokaknak biztos úgy is sikerült. :)


9-es: Oké, értem én, amit írsz, de nem tudom, miért kell egyből így hozzáállni a kérdéshez. Senki nem beszélt felvágásról, meg a török srác leterroristázásáról...

Azért köszi a kommented, ez is hasznos volt!


Amúgy az IT szektorban dolgozok, 4 év tapasztalattal a hátam mögött. Szerintem ezzel sikerülne elhelyezkedni, ha nem is azonnal.

Átgondolom amiket írtatok, hála mindenkinek! :)

2023. jan. 8. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!