Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Értékesítői munkát (nem MLM),...

Értékesítői munkát (nem MLM), ha szégyenlem az másoknál is megszokott?

Figyelt kérdés

Pénzügyi tanácsadós, biztosításos munkák stb.


Egy ismerősöm aki már 40 éves nagyon sikeres ebben. Látszik rajta, autóján házán. És mondta hogy kezdjem el én is nyugodtan, mert ő látja hogy nekem jók a kommunikációs képességeim, jó a kiállásom stb.


Én elhiszem hogy ezzel elérhető az amit ő elért. De bennem egy olyan érzés van, hogy ha odaállok az ismerőseim elé vagy csak idegenek elé öltönyben, és előadom a nagy tanácsadó üzletkötőt, akkor ezzel egy lúzer leszek a szemükben. Olyan fura megfoghatatlan "kamu érzés" van ebben az egészben, mintha felvennék egy hazug szerepet, és olyan érzésem van hogy azt fogják gondolni rólam hogy "na ez a srác nem tanult semmit, nem ért semmihez, ezért csinálja ezt."



2023. jan. 10. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ez mind MLM.. hagyjuk a kodositest, magadnak hazudsz..
2023. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom MLM akkor lenne, ha újabb tanácsadója kéne beszerveznie és a fő bevétel abból származnak, nem a konkrét termékből.

Bár... A biztosítók is alkalmazzák ezt a módszert, hogy ha hozol még embert, jutalékot kapsz. Most konkrétan téged már félig sikerült be is szervezni.

Ezek elég szörnyű munkakörök és az első 1-2 év! is veszteséges, vagy nagyon alacsony fizetéssel kecsegtet. Mindenkit lebeszélnék róla.

Jogos az ellenérzésed. Valójában termékeket kell rátukmálni bárkire, akinek nem is feltétlenül volt rá szüksége. A dolgozókkal meg el is hitetik, hogy ez "tanácsadás"

2023. jan. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A tanácsadó az egy magas szakértői szint, aki valóban profi a szakmájában.

Ezek a "pénzügyi tanácsadók" meg igazából ügynökök. Mindegy mit, csak eladni bármi áron, mert abban van a jutalék. Ez nem tanácsadás.

2023. jan. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden ilyen jellegű munkában benne van az a nem bevallott érzés, hogy ha sikeres akarsz lenni, valamit el kell hallgatnod, be kell csapd az ügyfelet. Jó esetben csak túl van árazva a termék. Így működik az MLM, a Direct Marketing. A legnagyobb veszélyt én is abban látom, hogy az elején, amikor még nincs címlistád, az ismerősöket, barátokat pumpolod, hogy vegyenek tőled 20 ezer ft-os Calli teát. Sokan kipróbálták, nem tagadom én is, valakiknek biztos jó, a maradéknak lehúzás. Ennél bármi jobb. Legalább a barátaid megmaradnak.
2023. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!