Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van-e esélyem fiatal felnőttké...

Van-e esélyem fiatal felnőttként bekerülni a MÁV-hoz váltókezelőnek, Budapestre?

Figyelt kérdés
Érettségi megvan, csak a tanfolyamot kell letudni hozzá. Mekkora esélyem van, hogy bekerüljek a MÁV-hoz tanfolyamra, majd azt sikeresen letéve felvegyenek? (Tudom, hogy sokat kell magolni a tanfolyamon és mindent betűhűen visszamondani, nem kell ezt részletezzétek.)

2023. jan. 23. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
igen
2023. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok, onnan mindenki menekül, nincs emberük.
2023. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a váltókezelő a vasúti közlekedés biztonságával összefüggő munkakör ezért az alábbi rendelet szerinti orvosi alkalmassági feltételeknek meg kell felelned:

[link]

Ha ez megvan, akkor fel fognak venni.

Érttségi sem feltétel, elég a 8 általános. De persze előnyt jelent a végzettség!

2023. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3: És ezen az orvosi alkalmassági vizsgálaton mennyire szigorúak? Zanzásítva mik azok, amin el lehet hasalni az orvosi alkalmassági vizsgálaton?
2023. jan. 23. 12:51
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól látsz, jól hallasz és tudsz normálisan mozogni, nem lesz gond.
2023. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Én logisztikusként akartam bekerülni. Most végzem a szakmát, érettségi oké és akartam menni felsőfokú képzésre plusz 2 nyelvvizsgát is tenni.


Mivel gyakorlati helyet kerestem, a MÁV jó lett volna. Instant elutasítottak.. :D

2023. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5: Rossz a látásom, szemüveges vagyok. :-/ Viszont a fentebb linkelt kormányrendeletben azt írják, hogy:


"A munkakör ellátására csak látásjavító eszközzel alkalmas munkavállaló, munkavégzése időtartama alatt köteles tartalék látásjavító eszközét magánál tartani, és ellenőrzés esetén felmutatni. Látásjavító eszköznek minősül


a) a szemüveg (távollátó, olvasó, képernyőhöz alkalmas)"

2023. jan. 24. 14:16
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

7. Nekem is nagyon komplikált a szemem. (Cilinder, fok, stb.)


Hidd el, jó szemüveg mellett nem utasíthatnak el. :)


Kivétel ez alól a rendőrség (próbáltam), adóhatóság, TEK.

2023. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"#3: És ezen az orvosi alkalmassági vizsgálaton mennyire szigorúak? Zanzásítva mik azok, amin el lehet hasalni az orvosi alkalmassági vizsgálaton?"

Ott a link, olvasd el a rendeletben. konkrétan fel vannak sorolva a betegségek, kódokkal együtt. Ha tényleg van érettségid, akkor meg fogod érteni. Nem bonyolultabb mint a walesi bárdok elemzése. (Mondjuk az nekem konkrétan nem ment :DD)

Komolyan veszik, mert a forgalommal, a forgalom biztonságával összefüggő munkakör. Hülyét, süketet, vakot nem vesznek ide fel, mert abból elég nagy baleset lehet. Ha rosszul állítasz egy váltót, akkor erőlködés nélkül milliárdos károkat lehet okozni és emberéletekbe is kerülhet.

Lásd a szajoli baleset. Ott a váltókezelő mulasztása komoly szerepet játszott

Van szemészeti vizsgálat, labor, általános fizikai, meg talán pszichológiai is.

2023. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9: Olvasgatom a kormányrendeletet. ;-) Viszont jó lett volna egy tapasztalt ember röviden leírná a lényegét és a gyakorlatot.
2023. jan. 24. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!