Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 27 évesen van esély szerintete...

Tutyimutyi98 kérdése:

27 évesen van esély szerintetek BCG vagy Mckinsey-s consulting helyekre pályáznom?

Figyelt kérdés

Most fogom elvégezni a Corvinus pénzügy mesterképzését, valamint emelett már 2 éve dolgozok egy SSC-ben. A BSc-t a BGE KKKn végeztem. Ezek mellet, fél évet amerikában is tanultam egyetemen, valamint egy elég nívós spanyol egyetemen is töltottem egy egész tanévet ERASMUS-al. Spanyolul, Angolul felsőfokon, németül középfokon beszélek.


Attól tartok azonban, hogy a koromból, illetve abból kifolyólag, hogy a két év munkatapasztalatom nem egy nívós helyről van nem fognak számba venni, és inkább fiatalabb jelölteket preferálnának. Szerintetek van esélyem?



2023. jan. 25. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat ha nem probalod meg, biztos nem lesz.
2023. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van, nem számít a korod.
2023. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Simán. Ne agyald túl, dobd be magad és jelentkezz hozzájuk.


Akkor sincs tragédia egyébként, ha nem vesznek fel. Nem feltétlenül az a karriered csúcsa, ha valami sztárcégnél vagy. Én például abban az időben kerestem állást, mikor hatalmas volt a hype a morgan stanley körül, legalább akkora csalódás is volt a cég és a kiválasztási folyamat közelebbről. Olyan ajánlatot kaptam, hogy azt hittem, falnak megyek, miután porba döngöltek azzal, hogy kis listát kellett írnom magamnak arról, ami bajuk volt velem az interjún és egy másik listát kaptam tőlük, hogy hogy öltözzek fel a személyes interjúra xD. Az ajánlatuk kb 70%-a volt annak, amit máshonnan (otp, ibm) kaptam. Röhejes volt.

2023. jan. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
juj, mindkét hely elég tré :D :D
2023. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyik barátom most vették föl a Mckinsey-be, és ő is 27.
2023. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik melóhelyemen a főnököm egy ex-mckinseys arc volt, igazából gőzöm sincs, hogy mit tanulhatott ott, mert nem csinált semmit, csak kávézgatni járt, meg néha semmitmondó preziket tartott a csapatnak a hatékony teammunkáról. Ki is rúgták nem sokkal később.
2023. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

jan. 26. 15:26


Nem véletlen volt ex-mckinsey, ugyanis “up or out” filozófia van a cégnél, szóval valószínűleg alkalmatlan volt. Az meg elég ritka, hogy maguktól lécelnek le az emberek, maximum amikor partnereket valamelyik kereskedelmi bank átcsábítja a menedzsmentbe.

2023. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!