Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Big4 könyvvizsgálat után hol...

Big4 könyvvizsgálat után hol helyezkedtetek el?

Figyelt kérdés
Auditon eltöltött év/évek után ti milyen irányba mentetek? Kapcsolódott az ott elsajátított ismeretekkel, vagy új dolgokat kellett tanulnotok hozzá

2023. jan. 25. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak részben kapcsolódott, új dolgokat mindig tanulni kell és folyamatosan. Magyar Big4-ból mentem elöször a német részre, már ott is eleve sok dolgot át kellett tanulnom, meg újravizsgázni, utána meg USA fintech, itt kb mindent.
2023. jan. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyban függ, hogy mennyit dolgoztál könyvvizsgálaton előtte. Egy manager/senior manager biztos picit más irányban és más szinten tud elhelyezkedni.


Én 2 év external audit után először elmentem könyvelni - látni akartam a másik oldalt, és pici nyugira vágytam. Itt is tanultam számviteli dolgokat, de főleg az adózási ismereteim bővültek. Most kontrollingon vagyok, ahol statutory dolgokat is csinálok, szeretem.


Szerintem a Big4 audit nem ad túlságosan mély ismereteket, ha csak pár évig csinálja az ember. Mindenhez hozzá tudsz szólni, tájokozott leszel, de elmélyülni annyira nem tudsz semmilyen iparágban vagy különböző területek sajátosságaiban a munka természete miatt. A könyvvizsgálat szerintem egy külön szakma,- persze lehet kötni pénzügyhöz, kontrollinghoz, belső audithoz, de alapvetően ezek teljesen más területek.

2023. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!