Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A könyvvizsgálatra, auditra...

A könyvvizsgálatra, auditra szakosodott cégekre miért jellemző ennyire a sok túlóra, miért nem lehet a könyvvizsgálatot "nyugisan" csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy csomó szektor, ahol viszonylag nyugi van, bemennek egy SSC-be, irodába, könyvelnek, ha lejár a műszak, hazamennek. A bankszektorban sincs ez a rengeteg túlóra, van hogy több a munka, de csak bizonyos időszakokban.


A könyvvizsgálatot miért nem lehet így végezni?

Mert ugye a 4 nagy cég uralja a piac 70-80%-át, mind a 4-nél nagyon magas a teljesítménykényszer, sok a túlóra, 40% fluktuáció.


Ez miért van így?


Az audit miért nem lehet nyugisabb, ahol napi 8-9 óra van, van másra is ideje az embernek, nyugdíjas munkahelyként lehet rá tekinteni, vagy legalábbis hosszú távon tervezni vele, nem 2-3 év a kiégés.


2020. dec. 21. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Na erre en is nagyon kíváncsi lennék
2020. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hol.

Én pl. könyvvizsgálóként dolgozom egy közepes méretű multinál, ez elég nyugis azért.

Év végi audit periódusban (január-február főleg, néha március eleje) több a munka, de 1 óránál nem szoktam többet túlórázni ilyenkor sem, csak jobban kitölteni a munkaidőmet.

Értsd: pl. nyáron, ami audit szempontból kb. holtszezon ilyen 1 órás ebédszüneteket tartunk, óránként lemegyünk egyet cigizni/kávézni, kiugrunk boltba, stb. Na ilyen január-februárban nincs, de egyébként azért nem halunk bele a munkába akkor sem.

Nem BIG4-hoz kell menni, mert bár az önéletrajzban jól mutat, de teljesen tönkretesz mind fizikálisan, mind lelkileg. Tudom miről beszélek, két évet húztam le a PwC-nél...

2021. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!