Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan haladjak tovább ha...

Hogyan haladjak tovább ha nappal mar megy a bilizés?

Figyelt kérdés

18 hós a fiam , nappal itthon szobatiszta , egyedül megy bilizni kaki-pisi már balesetek is alig vannak , hogy nem ér oda.

Viszont este olyan sokat iszik cumisüvegből, hogy nemtudom hogyan kéne az esti pelenkáról leszoktatni.

Meg ha elmegyünk itthonról , akkor pelenkába viszem bár nem szeretné de tudja, hogy ha rajta van elvégezheti a dolgát. Lehet ezzel kell kezdeni nem az esti pelus leszoktatásról? De ezt is hogyan? Nem szeretném erőltetni neki és ha ott nem bírja tartani még egy wct találok , akkor a szívem szakad meg mert annyira sír, szégyenli magát. Annyira nincs akitől látnám hogyan kellene ezt csinálni.. én erre is büszke vagyok amit eddig elért erőltetés nélkül. De az , hogy azért nem tud továbblépni mert én mint anya nem tudom mi a következő lépés én is szégyenlem. Segítségre van szükségem ötletekre.

Aki pedig azt írná , hagyjam mert 3 éves korig van idő , nem akarom megbántani mert ma ezt nyomatják de nekem nem erre van most szükségem. Nem haladni akarok vele csak tisztában lenni, mit kellene tennem moet ezen a szinten a korától függetlenül.


2021. okt. 17. 17:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Semmit. Az éjszakai szobatisztaság nem tanulható, egy hormon irányítja, ami vagy jelen van, vagy nincs. Ezt kell megérteni, elfogadni. Akkor lehet levenni az éjszakai pelenkát, ha tartósan üres marad. Korábban semmi értelme, csak magadat, meg gyereket szívatod vele.
2021. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szerintem ezzel nincs gond. Ha nem iszik esti ébredésnél üres marad a pelenkája. De mint mondtam sokat iszik este. Hajnalban kel sokszor 3x ilyenkor 3 teljes cumisüveget benyakal. 450ml fér bele. Ha ennyit iszok este én sem bírom reggelig.

Viszont vannak esték amiket hetente 1-2x átalszik. Olyankor üres a pelu.

Ez is azt jelenti , hogy várnom kell?

2021. okt. 17. 17:21
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha így van az mit jelent amúgy mikorra szokott kialakulni? Ennek a hormonnak már lennie kellene vagy teljesen normális ?
2021. okt. 17. 17:25
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Inkább a hajnali cumisüvegről kéne leszoktatni. Nekem ez nagyon fura, hogy 18 hónaposan még "eszik" éjjel-hajnalban. Én a lányomat 16 hónaposan szoktattam le a ciciről, mikor már éreztem, hogy csak szokásból kel és cicizik. Szerintem a te gyermeked is csak szokásból iszik ilyenkor. Az én 20 hónapos lányom mostanában kezdte átaludni az éjjelt, ha kel is inni, akkor 3 korty vizet iszik, és alszik is tovább. Szerintem ha meg tudnátok ugrani ezt az éjjeli tejezést, akkor könnyebb lenne éjjelre is a dolog.


Egyébként gratulálok, tök jó, hogy 18 hónaposan szobatiszta nappal!


Én is elkezdtem a próbálgatást, párszor sikerült neki a bilizés, csak sajnos beleesett egy betegségbe, ami 3 hétig kínozta, akkor szüneteltettük, és most már egyáltalán nem akar bilizni :(

2021. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hajnalban megiszik 1,5liter folyadékot?Az szerintem rengeteg.Amúgy ügyes,hogy nappal szobatiszta, éjszakára nagyon ráér még,nálunk óvis korban is volt még néha baleset.Mi ha mentünk valahová, akkor bugyis pelust használtunk,és ha tudtunk wc-re mentünk,ha mégsem értünk oda akkor meg belement a pelusba.
2021. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Legkésőbb iskolás korra kell kialakulnia a hormonnak, a nagyfiamról 5,5 évesen tudtuk elhagyni éjszakára a pelenkát. Jártunk nephrológián, ultrahangon, semmi baja, ekkorra érett meg rá, ennyi.
2021. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sok tejem volt ő pedig rossz alvó , így 12 hós koráig szinte csak cicin aludt , állandóan felkelt így jött a cumisüveges ötlet, erre a szinte is most jutottunk, hogy nem kell szoptatnom. De ezen sem tudok úrrá lenni, hogy szoktassam le , képes 1 órát üvölteni érte így ennél tovább sosem voltam kitartó beadtam a derekam. Szimplán hagyjam ha 2 órát nyöszörög érte is?
2021. okt. 17. 18:15
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja amugy nem eszik nem tej. Hanem víz.
2021. okt. 17. 18:16
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Mindegy hogy mi, rengeteg folyadék.Nappal is sokat iszik?Ha igen,én megnézném a cukrát.De az is lehet,hogy a vacsi kevés,és éhes lesz azért kel fel.
2021. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nem egészséges dolog, inkább a cukrával foglalkozz, mint az ágytisztasággal.
2021. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!