Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaviszony megszűnése...

Munkaviszony megszűnése esetén cafetéria kifizetéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Segítenének? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Közigazgatásban dolgoztam, mint köztisztviselő. Január 31-el a jogviszonyom megszűnt, de tudtommal az erre a hónapra időarányosan jutó éves cafetéria összegét meg kell hogy kapjam (március környékén szoktuk alapból megkapni,miután elfogadták a költségvetést)

Erre azt mondta nekem az egyik munkaügyes, hogy nem fogom megkapni, ugyanis aki márciusban már nincs állományban, nem tudják számfejteni neki. Na már most eddig mindenki megkapta időarányosan ami jár neki, akármikor lépett is ki. Szerintem ez jogilag nincs rendben, hiszen a januárt még végigdolgoztam. Ebben szeretnék segítséget kérni, akár erre vonatkozó jogszabállyal, bármivel, aki esetleg otthon van a témában.



2023. febr. 1. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez jogilag nincs rendben"

A cafetéria ADHATÓ juttatás, a munkáltató szabadon rendelkezhet vele, nincs rá jogszabály. Nem hiszem, hogy megkapod, és nem is mondanám inkorrektnek, ha nem kapod meg. Nálunk is január 31. a határidő, mikor le kell adni az éves cafetéria keretet, és márciusban jön a februári bérrel együtt visszamenőleg jan. 1-ig.

Miért kapnád meg?

2023. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden attól függ, hogy mi van a cafeteria szabályzatban. Nézd meg, hogy mi vonatkozik a kilépő dolgozókra. Ezt a szabályzatot minden dolgozónak lehetősége van megismerni, a cég köteles a rendelkezésedre bocsátani, ha kéred. Ha az van a szabályzatban, hogy csak az kapja meg, aki márciusban állományban van, akkor jogos. Ha az van benne, hogy kilépéskor időarányosan jár, akkor uccu neki, harcolj meg érte.
2023. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1/2-nek: az évekre visszamenőleges tapasztalatok alapján gondolom. Mindenki megkapta eddig, bármikor lépett is ki, de ezt már leírtam.

2/2 köszönöm, akkor ezt a szabályzatot kikérem az illetékestől.

2023. febr. 1. 15:11
 4/4 anonim válasza:

A cafeteria rendszer szabályai az adott cég belső szabályzatában, valamint a vonatkozó jogszabályokban vannak rögzítve. A kifizetésre jogosultság kérdése esetlegesen az éves cafetéria összeg időarányos kifizetésének szabályaitól is függ.


A cafetéria kifizetésének szabályai a munkaviszony megszűnésekor általában a munkáltató belső szabályzatában vannak meghatározva. Az általános szabály az, hogy a munkaviszony megszűnésekor a dolgozó a teljes éves cafetéria összegének az arányos részére jogosult, azaz a cafetéria összegének arányos részére a munkaviszony megszűnésének időpontja és az adott évi cafetéria éves keretösszege szerint. A pontos számítási mód azonban attól függ, hogy az adott cég vagy szervezet belső szabályzata hogyan határozza meg a cafetéria kifizetésének módját.


Azt javaslom, hogy először ellenőrizd a cég belső szabályzatát, illetve az esetleges munkaszerződésedben vagy egyéb írásos dokumentumban rögzített feltételeket a cafetéria kifizetésére vonatkozóan. Ha a belső szabályzatban vagy a munkaszerződésben nincs pontosan meghatározva, hogy a munkaviszony megszűnésekor a cafetéria összege hogyan kerül kifizetésre, akkor érdemes konzultálni a munkáltatóval vagy az illetékes HR-osztállyal.


Ha további jogi tanácsra van szükséged, javasolom, hogy fordulj szakemberhez vagy jogi tanácsadóhoz, aki segíthet a jogszabályok és a munkajogi előírások értelmezésében és a helyes eljárás meghatározásában.

2023. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!