Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik az optimálisabb diákmun...

Melyik az optimálisabb diákmunkára a Foodpanda vagy a Wolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemista vagyok Győrben, és az albérlet miatt amit én fizetek, el kell mennem dolgozni, mert elfogyott az eddigi megtakarításom.


Több kérdésem is lenne, mivel az interneten talált információk soszor ütik egymást.


Első soron arra volnék kíváncsi, hogy a Foodpandánál vagy a Woltnál éri meg jobban biciklivel 16-20 órában (sajnos az órarendem ezt engedélyezi) dolgozni. Itt nagyon fontos az egy óra alatt megkeresett pénz mennyisége, és a ledolgozott óra/hét függvényében a hosszútávú pénzkeresés is. Az utóbbira azért térek ki, mivel úgy tudom, hogy vannak hó végi olyan befizetési kötelezettségek, ami a két cég között eltérő lehet.


Az is érdekelne, hogy diákszövetkezeten keresztül érné-e meg jobban elmenni, vagy sem. Ha tudtok olyan diákszövetkezetet mondani, amelyik le van szerződve valamelyik céggel, azt megköszönöm.


Nagyjából olyan 100.000 forintra van szükségem havonta, de ez az a szám, amivel éppen kivövök egy hónapban.


Lehetséges az, hogy volak olyan mondatok a leírásomban, amik nem fedik a valóságot, és éppen ezért kérdezek, hogy letisztuljon az egész.


Megköszönném, hogyha olyan emberek adnának segítséget a válaszukkal, akik ténylegesen helyes információt tudnak adni, és van tapasztalatuk ebben a témában.


Szerintetek melyik az legoptimálisabb az én esetemben?



2023. febr. 3. 15:07
A kérdező szavazást indított:
Diákszövetekezet-Foodpanda
Diákszövetekezet-Wolt
Foodpanda
Wolt
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Javítson ki valaki ha tévedek, de ezek a futárok alvállalkozóként dolgoznak nem? A diákszövetkezetes történet teljesen ki van zárva.
2023. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondoltam en is.


Atalanyadozas. Kesz. Ugyanaz mint aki foallas mellett csinalja. Csak a kerdezonek a foallasa a nappalis egyetem.

2023. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Maga a cégben belül tudsz diákként doglozni, diákszövetkezeten belül. Tehát például HR-en, nem futárként.


A foodpandánál tudom, hogy a diákbér nagyon alacsony.


Futárkodáshoz magánvállalkozónak kell lenned. Régen futárkodtam, de Kata ellehetetlenítése után a mostani adózási formát nem ismerem pontosan.


Nekem az az információm 1,5 évvel ezelőttről + mostani cégen belül (nem futár) ismerőstől, hogy a Foodpandával lehet sokkal jobban keresni futárként, de nem valami flexibilis.


Ha keveset dolgozol és megnő a futárok száma, akkor simán lehet olyan helyzet, hogy olyan csoportba raksorolnak, amiben már csak a számodra nem megfelelő műszakokat tudod felvenni, így lehetetlen lesz dolgoznod suli mellett.

2023. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kielégítő válaszokat!

Akkor másik munkahelyet fogok választani.

2023. febr. 4. 11:11
 5/8 anonim válasza:
69%
A Quantum Iskolaszövetkezet mindkét céggel kapcsolatban áll, a honlapjukon/email címükön több infót is megtalálsz. Foodpandával állítólag 3300-as órabért is el lehet érni, de erről információm nekem nincs, csak ezt állítják. De lehet, hogy az Pestre vonatkozik csak. Nézz utána
2023. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm!
2023. febr. 5. 11:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyere pandához itt robesszel napi 30-35k naponta megvan 8-10 órát vagyok kint.
2023. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hallod more gyere futárkodni tele leszel
2023. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!