Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori, hogy próbaid...

Mennyire gyakori, hogy próbaidő alatt kirúgnak a munkáltató?

Figyelt kérdés
3-4 éves tapasztalattal megyek az új helyre, régi munkahelyemen megvoltak elégedve velem jó munkát végeztem. Az új helyen is szinte ugyan azt kell csinálnom mindössze más cégnél. Állásinterjún, még az előrelépés lehetőségről is beszéltünk.

2023. febr. 8. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minimalis, ha jol vegzed a dolgod. Nyilvan azert van szabad pozicio, mert kell ember. Ha megfelelsz nincs oka kirugni
2023. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
5 évemben senkit se rúgtak ki próbaidő alatt. Olyan viszont előfordult, hogy valaki évekig hanyagul dolgozott és meg akartak válni tőle, de a HR közbeszólt. Végül magától váltott munkahelyet.
2023. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért szólt bele a hr? Elégedetlenek voltak vele, ez nem elég indok?
2023. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy milyen terület, melyik cég, milyen a kultúra. Alapvetően ritka, ha pedig rendszeresen megtörténik egy adott cégnél, akkor nagyon hamar híre megy.

Ha valakiről kiderül, hogy nem lehet vele dolgozni és/vagy nem csinál effektíve senmmit, és ennek semmi jelét nem adta az interjúkon, akkor persze meg szoktak válni tőle, de nem találkoztam még igazságtalan esetekkel.

2023. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem kirúgtak, mert nem fogadtam el az "új feltételeket" ugyanis anyagilag hátrányosabban érintett volna, még annál is amiben akkor jelenleg 5 éve dolgoztam már.


Ez van, mindennek van határa, a béka segge alá azért már nekem sem hajlik a derekam na!


Az alapfelállás az volt, hogy nem volt alapszabadság fizetve, és csak papiron adták ki, nem volt hétvégi pótlék se, évente legalább kétszer másik céghez jelentettek át

(innentől a bírósági út eléggé ellehetetlenül a kis össszeg, meg a munkáltató elérhetetlensége miatt)


Az új feltételek meg olyanok lettek volna, hogy a régiekre még rátették volna azt, hogy nem jelent már be a teljes bruttó bérre sem (csak a törvényi minimumra), és csak részben fizeti átutalással a munkabért.


Na ott mondtam azt már a negyedik emailezés után amikre válasz is alig jött tavaly decemberbe, hogy köszi elég lesz, na Buék!

2023. febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad volt
2023. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!