Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A négy napos munkahéttel,...

A négy napos munkahéttel, kisgyereket nevelőként milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén engem inkább aggaszt, hogy ha azon a 4 napon is, de tényleg semmire nem lesz időnk együtt, hiába, hogy lesz +1 szabad nap.


Napi 8 órás munkában vagyok jelenleg, a párom napi 6 órás. Így napi 10 órával én inkább úgy érzem csak szétcsúsznánk.


Van erről valakinek tapasztalata, vagy ismerősétől vélemény?



2023. febr. 10. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Mondd már el kérlek, hol lehet csak heti 4 napot dolgozni? Én is mennék, errefelé a heti 6-7 a divat.
2023. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: Nem ez a kérdésem. Alkalmazott vagyok. Felmerült a cégnél. Így nyilván napi 10 óra az alap. Az, hogy van-e túlóra, túlóra nap, stb. nem a kérdés része.
2023. febr. 10. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a te céged a 4 napos munkahetet úgy érti, hogy 5x8 óra helyett 4x10 óra? Na erre szokás mondani, hogy "hát a f*szom nem kéne?"
2023. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3: persze, hogy így érti. 4x8 szerintem csak a covid idején volt, ahol csökkent a termelés (üzemek, stb), ez nekem se lenne jó, mert enni a hónap végén is kell.
2023. febr. 10. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tapasztalatom, de nálunk is felmerült.

Viszont:

Kisgyerekes ingázóként nem érnék be az óvódába zárás előtt. Így ez az opció kilőve.

Nagygyerekes ingázóként örülnék a heti 4 nap 10 órának.


Az én körülményeim alapján ez lenne a döntésem.

2023. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%
Fel is mondanék, ha 4x10re kényszerítenének
2023. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5x 6x 12-16 óra a munkával töltött idő, így szuper lenne.
2023. febr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!