Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy-számvitel végzettségge...

Pénzügy-számvitel végzettséggel el lehet menni infós irányba? Úgy érzem megrekedtem

Figyelt kérdés
Nem szeretnék vállalkozó lenni vagy főnök, viszont alkalmazottként úgy érzem megrekedtem anyagilag. 29 éves vagyok. Pénzügy-számvitel diplomám van, könyvelésen dolgozom egy multinál. Angolul beszélek felsőfokon már tizenéves korom óta. Matek-infó osztályba jártam gimibe és a legtöbb gyerekkori barátom és ismerősöm mérnök vagy programozó lett. Van olyan gyerekkori, velem egykorú barátom, aki sima alkalmazottként Pesten, software engineerként nettó 1 milliót keres már 6 év tapasztalattal és sok hasonló, aki nagyságrendileg közel ennyit. Mennyire lehetséges a szakma váltás legalább részlegesen ennyi alapján? Ha 5 évbe kerülne, azt is bevállalnám. Nem azt mondom feltétlenül software engineer akarok lenni, csak valami a mostaninál infósabb, ami jobban is fizet.

2023. febr. 11. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze

Én is azon a szakon fogok végezni mellette pedig infó vonalt tanulom autodidakta módon illetve megcsinálok 1-2 képzést stb, fejlesztem magam.

Nyilván váltani akkor lehetséges csak ha màr tanultál valamennyit és elkezdesz 1-2 projektek dolgozni hogy interjún valamit fel tudj mutatnu

2023. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én így csinàlom

1 év múlva jövő tavasszal mire az egyetemmel is végzek màr inkább infó irányba akarok elkezdeni dolgozni

2023. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bankok IT részlegén érdemes körbenézni,mi az, ami érdekelni, és elvégezni egy képzést hozzá.
2023. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gazdinfó szak-
2023. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen.


A pénzügyeseknek főleg az adatelemzés irányba érdemes menni.

2023. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyvelőből szerintem simán válthatsz egy kontrollingosabb/adatelemzosebb pozicioba, ahova mondjuk vba, SQL, power bi, adatmodellekkel megismerkedhetsz. Utána business analyst vagy SAP fejlesztő irányban is simán elmehetsz.
2023. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!