Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes egyetemre...

Szerintetek érdemes egyetemre mennem, vagy így inkább munka?

Figyelt kérdés

Magyar szakra mennék.

Azonban látok tök jó állásajánlatokat, ahová elég az angol nyelvtudás (tudok angolul, de pár évig hanyagoltam, az aktív szókincsemet mindképp fel kell hozni), valamint a sz. gépes ismeretek. Szerintetek vágjak neki az egyetemnek, csak azért, mert érdekel, vagy jobban járok ha egy kis angol frissítés után nekiállok dolgozni?


2023. febr. 11. 12:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%
Általában az ilyen munkák bérminimum körül fizetnek.
2023. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

400 nettó körül, két műszakban, észak-dunántúl... most nézek körbe

Bérminimum körül már sajnos a pedagógusok vannak

2023. febr. 11. 14:50
 13/18 anonim ***** válasza:

Bölcsészkaron 2 szak felel meg egy szaknak, de sok évfolyamtársam járt egyszerre 5 szakra is, meg a vége fele már egy másik egyetemre is.

Tudod úgy ütemezni a tárgyakat, hogy több év alatt végzed el, és heti 10-15 órát kell vele foglalkozni csak, szóval tudsz mellette dolgozni is, ha csak magyar szakra mész.

2023. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

4: Magyar szakkal tanítani szoktak, vagy művészi pályára menni, vagy újságírónak, írónak, humoristának. Bödőcs is magyar szakot végzett.

Filmes, előadóművész, színházi ember, stb. De hozzátanulnak még, erre mondtam azt a példát, hogy még 3-4 szak ugyanonnan és a Színház-és Filmművészeti egyetemről például. Van média szak a bölcsészkaron, színház szak, kommunikáció szak.

2023. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
* esztétika szak is.
2023. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, szeretnék mellette dolgozni, csak nem főállásban. Mondjuk rengeteget kell olvasni és elég kemény a nyelvészet is, szóval majd meglátom-ha megyek. De filózok is rajta, mert jobb lenne hamar főállásba kerülni, de hosszútávon meg el akarom végezni. Amúgy magyar mellé pont ezért kell felvenni egy minort, ami vagy anglisztika, vagy valamilyen nyelv lesz.
2023. febr. 11. 16:35
 17/18 A kérdező kommentje:
Egyébként még hosszútávon a tervem az nem színház, meg média, hanem ha mégis karriert akarnék (már ha lesz hozzá kitartásom) akkor magyar BA + szakirányú továbbképzés (szerkesztői)
2023. febr. 11. 16:36
 18/18 anonim válasza:

Először is a magyar nem kifejezetten büfé szak. Minden szaknak megvannak a maga nehézségei, buktatói és potenciáljai - nem kivétel ez alól a magyar sem. Nálunk a kreatív írásra (igen, létezik ilyen specializáció) forgatják a szemüket azok, akik a tárgyon belül konkrétan kutatnak, publikálnak, tanítanak. Szerintem, ha meglátnák, hogy magyar BA diplomával és kreatív írás specializációval bemész egy állásinterjúra, körberöhögnek. Arról nem is beszélve, hogy nálunk ezzel a szakot herélik ki, mivel sok más, az egyetemnek hasznos specializáció emiatt nem indul.

Igen, a minor az egy jó döntés, én is azt választottam.

Ha igazán érdekel és tényleg szeretnél magasabb szinten foglalkozni vele, akkor érdemes a magyart választanod, de mindenképp tovább kell menni mesterre, doktorira. Vannak húzósabb részek is, például ha irodalmasként le kell ülnöd bevágnod, hogy melyik toldalékot mikor használjuk, kihullik az összes hajad. Viszont ha ez megvan, utána minden sima ügy.

2023. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!