Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben a gazdasági helyzetben...

Ebben a gazdasági helyzetben akik több hónapja munkanélküliek miért nem hajlandóak elvállalni munkát bruttó 297 ezerért, pontosan mire várnak, nem több a semminél?

Figyelt kérdés

egy műszakos munkáról beszélünk, fizikailag nem megterhelő!


nyilván nem a magasan képzettekhez, programozókhoz, közgazdászokhoz, mérnökökhöz szól a kérdésem!


2023. febr. 11. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Honnan a fenébe tudjuk, hogy a te ismerősöd miért nem hajlandó elvállalni, kérdezd meg tőle.

Én elvállalnám.

2023. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hr-es vagyok. jönnek interjúra az emberek, mondják 3-5-6-8 hónapja, 1 éve nincs munkájuk, de azt is hogy ennyiért nem vállalják el.
2023. febr. 11. 18:29
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Mert 200 nettóból nem lehet megélni.
2023. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan már, meg lehet élni. Húgom tanár, ő egészen eddig nettó 207-ből élt albéréetben, mégsem halt éhen.
2023. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Hát figy.. az mindegy hogy miért. De ha nem vállalja ennyiért senki… akkor tudod mit súg a piac törvénye, valami minimális közgazdaságtant a hresek is tanulnak úgy tudom.
2023. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Milyen munka és hol?
2023. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

A Covid alatt engem is elküldtek.

Pedig diplomás pozícióban dolgoztam multinál.


Diploma, angol,német folyékony és így is 4 hónapig tartott anno míg találtam olyan helyet, ami normális.


Ilyen kvalifikációkkal nem fogok elmenni sorra.Nem azért fektettem időt,pénzt a diplomába, nyelvtudásom fejlesztésébe.

2023. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó akkor ugye nem hozzád szólt a kérdés.... ahogy be sem hívok ilyen kvalifikációkkal rendelkező embereket interjúra mert minek, úgy sem vállalnák
2023. febr. 11. 19:19
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, hosszú távú munkát nem vállalnék nettó 200 alatt, egyszerűen azért nem, mert az csak vegetálásra elég. (Tudom, mert dolgoztam ennyiért egy évig.) Ellenben hajlandó vagyok elmenni alkalmi munkákra takarítani, mosogatni is, ha aznap kifizetik, mert arányaiban ezek többet fizetnek és rögtön mehetek utána mondjuk kaját venni magamnak.
2023. febr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert most volt egy hosszú, sokáig tartó, globális konjuktúra. Az emberek hozzászoktak a jóhoz. Most egy lejtőn vagyunk, már csak az a kérdés hogy ez a lejtő mennyire lesz meredek és milyen mélyre visz...

Sokan úgy vannak vele, hogy az elmúlt pár évben könnyű volt munkát találni és még ez maradt meg a fejükben. Az nem jut el a tudatukig, hogy több hónapnyi munkanélküliség helyett dolgozhattak volna az általad említett bérért és már több százezerrel, vagy akár több mint egy millióval beljebb lennének mint most.


Plusz még egy szubjektív dolog: rengeteg szakmában és iparágban (az enyémben is) az volt a módi már jópár éve, hogy ha rosszul végzed a munkádat, akkor is csak tartani kell a markodat a jó pénzért, mert úgysincs más a helyedre. A legkirívóbb ebben talán az építőipar. A világ összes kóklere odasereglett, aztán most lehet hogy kopp lesz. (Persze a szakmájukat tényleg értő embereknek nem.)

2023. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!