Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átverés lehet az a munka,...

Átverés lehet az a munka, amit úgy hírdetnek, hogy emaileket kell küldeni de ahhoz, hogy megkapjam az anyagot utaljak át 600 Ft-ot erre és erre a számlára. Hallottatok már ilyen munkáról?

Figyelt kérdés

Én munkát keresek és már belebotlottam egy ugyanilyenbe. Ott át kellett volna utalnom 500 Ft-ot, és akkor átküldi az anyagot. Azt írta az emailben, hogy Amerikában ez a munka hódít. Otthonról lehet végezni és akkor, amikor ráérsz. Ez piramisjáték lehet? Hogy befizetem és akkor én adok fel hírdetést, és aki érdeklődik az fizeti nekem ezt a pénzt? Vagy teljesen másról van ebben szó? Találkoztatok már evvel?

Próbáljam meg? Már teljesen el vagyok keseredve. Nincs munkám.Napról napra élünk. Lehet, hogy az utolsó 600 Ft-omat nyúlják le?


2010. okt. 5. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
A munka konkrétan az, hogy ugyanazt az hirdetést kell feladnod, mint amire válaszoltál, a jövedelem pedig az a 600.- forint lesz, amit a hozzád hasonlóan bepalizandó emberek fizetnek be.
2010. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De jó, hogy írtál!!!Ez biztos? Már a netbankból jöttem vissza.
2010. okt. 5. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod, de én nem tenném a helyedben. Én kb. 5 ugyanolyan "állásajánlatot" kaptam különböző emberektől...
2010. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ahol fizetni kell,már gyanús lehet!!
2010. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az hagyján, hogy átbaszás, de a spamelés még jogszabályellenes is, és jól megütheted a bokád, sőt ez a kamu szintén csalásnak minősül, de 600 Ft-ért senki nem tesz sajnos feljelentést
2010. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Meg szerintem nem kéne bárki idegennek kiadnod a számlaszámod..
2010. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Korábban ez még postai levélen ment, de a cél ugyanaz: továbbítsd a hirdetést, és minden jelentkező fizessen neked 600Ft-ot. Általában úgy működik, hogy ezért a 600Ft-ért kapsz egy tájékoztatót a rendszer működéséről. További szintek lesznek, amikoris egy előző bepalizott embertől például életviteli tanácsot "vásárolsz", amit később egy általad bepalizott ember utáni ember tőled fog "megvenni". A pénzek, és a "termékek" változnak, több hasonló rendszer van, de valódi kereseted egyikből sem lesz. Tulajdonképpen ez egy piramisjáték, de a jelenlegi szabályozás szerint nem büntethető, ugyanis tulajdonképpen van "termék"/"szolgáltatás" a pénz mögött.
2010. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgyvagyok az ilyen munkákkal, hogyha mindez igaz lenne, akkor mindenki ilyet csinálna. Párszáz forintot még kiad az ember, de ha komolyan akar valaki valakit alkalmazni nem pénzt kér tőle, hanem rögtön munkát ad, és tapasztalatból tudom, hogy van aki 2 napi munka után egy fillért sem ad. /előfordulhat, hogy muszályból vállalsz valamit, de nem bírod megcsinálni/ Szerintem ne dőlj be az ilyen átveréseknek!
2010. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokszor volt már ilyen riport a Naplóban, Fókuszban stb.

Ez egy nagy átverés. Ne menj bele.

Sajnos az internettel vigyázni kell, mert a munkák 60 %-a kamu.

2010. okt. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sztem ugyan ezt a hirdetést néztem én is valamelyik nap. írtam is neki vissza hogy ha ez a 600 ft tényleg "bizalmi" összeg akkor nem-e lehet az első fizetésből levonni... :D

visszaírta hogy a munkát csak a belépési díjjal lehet elkezdeni. hát akkor menj a farancba, ha tényleg munkaerő kéne akkor miért ne lehetne a megdolgozott pénzéből levonni, főleg, ha 600 ft-ot gondolom nem hónapok alatt lehet megkeresni...

na mindegy én hagytam, hátha találok már végre valami normálisat, sztem tedd te is ezt

2010. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!