Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az igaz, hogy a cégek nagy...

Az igaz, hogy a cégek nagy része már nem preferálja annyira a home office-t és emiatt több lesz az irodába bejárós napok száma a közeljövőben?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem.
2023. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Cégtől függ. Nálunk már nagyjából fél éve bejelentették, hogy 50%-ot be kellene járni és monitorozzák. De nagyon nem akarja ezt betartani senki, hónapokkal később is ugyanannyi személy lépett be az irodákba mint előtte.

A mi manager-ünk nem várja el, így én pl havonta járok be csak.

Egyébként az irodában nincs annyi hely az emeleten mint ahányan vagyunk, tehát foglalni kell a székeket online, de ha akarnék sem tudnék bejárni emiatt minden nap..

A cég sokkal jobban növekedett covid alatt, mint amennyi helyet biztosítani tud.

Tudtommal egyre több helyen kezdik erőltetni a bejárást. Sajnos.

2023. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Igen, most ez a trend.
2023. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
A cégek nagy része eddig sem preferálta, bizonyos területeken, munkakörökben volt jellemző a home office lehetőség, ezeknél most is az.
2023. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem annyira a cégek preferálják, sokkal inkább a middle management. A 90%-ukra semmi szükség, csak azzal tudják igazolni a létüket, ha valaki felett főnökösködhetnek, az meg nem olyan egyszerű, ha aki tényleg dolgozik, az otthonról teszi.
2023. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Dehogyis. Informatikai cégnél dolgozom és heti 1 napot járunk be, de akkor is csak a duma megy. Nálunk már azt mondták, hogyha valami közeli határidő van, inkább ne menjünk be, hanem haladjunk a melóval😆
2023. febr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ezt látom.

Ha kiemelten úgy is hirdet egy cég, hogy home office lehetőség, az is azt jelenti, hogy heti 2-3 napot még így is be kell járni. Ritka az a cég, ahol ennél több a lehetőség.

Sajnos a management idióta. Nálunk is volt egy főnök, aki állította, hogy azért van csődközelben a cég, mert mindenki otthon lopja a napot. Nem is tudom, hogy hogyan állíthat valaki ekkorra baromságot. A mi területünkön nem ügyfelezünk, tehát semmi köze nem volt a csapatnak ahhoz, hogy most jól megy-e a cég vagy nem. Viszont azt lehetett ellenőrizni, hogy a kiadott munkát mindenki elvégezte. Tehát nekem ne mondja, hogy a spanyol sales-es csapat azért nem hozta az elvártat, mert mi Magyarországon home office-ban nyomattuk a compliance-et.

2023. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt nekünk is mondták, hogy lehetőleg ne akkor menjünk be dolgozni, amikor rengeteg feladatunk van. Az office day mindig a lazább napokon legyen, amikor tudunk társalogni, kávézgatni, együtt kajálni meg ilyenek.

A beutazást meg spóroljuk meg magunknak.


Egyébként én pont fordítva szeretem. Ha sok munkám van kényelmesebb és gyorsabb bentről, dupla monitorral.

Persze ez nem azt jelenti, hogy ettől függetlenül sokat járok be.. :D

2023. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem itthon van dupla monitor, a cegnel csak egy van de az is szar

eddig full time itthonrol dolgoztam most kitalaltak hogy jarjak be heti 2 napot.

kertem fizetesemelest, nem adtak.

Na, akkor keressunk mas melot. Sajnos nem talaltam olyat ami full home office, az uj helyen is be kell jarnom heti 2 napot, de legalabb a fizetes sokkal jobb.

2023. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5, 6, 7: teljesen egyetértek. Az a cég 5-10 éven belül ki fog kopni, ahol nincs lehetőség full HO -ra, mivel a nyugati cégek efelé mennek és a seniorok szépen le fognak lépni (a többség). Fogalmuk sincs a manager-eknek, mennyien keresnek a háttérben aktívan másik melóhelyet, és csodálkoznak, miért lépnek le többen 2-3 (vagy több) év után..az pedig egy másik igazság, hogy legnagyobb fizuemelést cégváltással lehet csak elérni (persze sajnálatos jelenség, de ez van)
2023. máj. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!